صدور اسناد تک برگی مالکیت

کد خبر 13045 - 1392 12 | تاریخ: 969 روز پیش-1392/12/07 | ساعت: 10:11
specialist photo

پوریا فریدیان

تعداد نظرات : 0

معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اینکه در 11 ماهه نخست امسال شش میلیون سند تک برگ صادر شده است گفت: از این میزان یک میلیون و 200 هزارسند مربوط به متقاضیان عادی در راستای اجرای قانون تعیین تکلیف اراضی و ساختمان های فاقد سند هستند

 

محمدحسن بکاییان در حاشیه تودیع و معارفه مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان زنجان در جمع خبرنگاران استان، تکمیل بانک جامع اطلاعاتی ، مکانیزه کردن ثبت شرکت ها به صورت الکترونیکی در سطح کشور، ادامه رسیدگی و تعیین تکلیف داده آمایی و انجام آرشیو الکترونیکی ،ادامه تغییرسیستم ثبتی ازسنتی به مکانیزه ازاولویتها و اهداف این سازمان درسال آینده است.

 

وی اظهار داشت: در سازمان ثبت اسناد و املاک برخی از پرونده ها دارای سابقه ثبتی بوده اما منجر به صدور سند مالکیت نشده و بعضی از پرونده ها نیز منجر به صدور سند مالکیت شده اند.

 

معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: برای آرشیو الکترونیکی 30 میلیون پرونده موجود نیازمند تخصیص اعتبار و پشتیبانی از سوی مسئولین هستیم.

 

بکابیان تصریح کرد: بابرنامه ریزی های انجام گرفته سالانه چهار میلیون استعلام به صورت الکترونیکی در کشور صادر می شود. وی در ادامه گفت: در کشور برای 100 هزار سند از یک میلیون و 200 هزار سند رای صادر شده است.

 

معاون امور املاک و اسناد ثبت اسناد املاک کشور ،به کاهش حضور ارباب رجوع در سازمان های ثبت اسناد اشاره کردو گفت: این سازمان با ثبت آنی و یا همان ثبت الکترونیکی در دفاتر رسمی اسناد باعث شده که حضور ارباب رجوع در این مراکز به حداقل برسد.

.


منبع : ساشا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 12 + 5 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING

مطالب مرتبط شهرنشینی