صدور اسناد تک برگی مالکیت

کد خبر 13045 - 1392 12 | تاریخ: 1301 روز پیش-1392/12/07 | ساعت: 10:11
specialist photo

پوریا فریدیان

تعداد نظرات : 0

معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اینکه در 11 ماهه نخست امسال شش میلیون سند تک برگ صادر شده است گفت: از این میزان یک میلیون و 200 هزارسند مربوط به متقاضیان عادی در راستای اجرای قانون تعیین تکلیف اراضی و ساختمان های فاقد سند هستند

 

محمدحسن بکاییان در حاشیه تودیع و معارفه مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان زنجان در جمع خبرنگاران استان، تکمیل بانک جامع اطلاعاتی ، مکانیزه کردن ثبت شرکت ها به صورت الکترونیکی در سطح کشور، ادامه رسیدگی و تعیین تکلیف داده آمایی و انجام آرشیو الکترونیکی ،ادامه تغییرسیستم ثبتی ازسنتی به مکانیزه ازاولویتها و اهداف این سازمان درسال آینده است.

 

وی اظهار داشت: در سازمان ثبت اسناد و املاک برخی از پرونده ها دارای سابقه ثبتی بوده اما منجر به صدور سند مالکیت نشده و بعضی از پرونده ها نیز منجر به صدور سند مالکیت شده اند.

 

معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: برای آرشیو الکترونیکی 30 میلیون پرونده موجود نیازمند تخصیص اعتبار و پشتیبانی از سوی مسئولین هستیم.

 

بکابیان تصریح کرد: بابرنامه ریزی های انجام گرفته سالانه چهار میلیون استعلام به صورت الکترونیکی در کشور صادر می شود. وی در ادامه گفت: در کشور برای 100 هزار سند از یک میلیون و 200 هزار سند رای صادر شده است.

 

معاون امور املاک و اسناد ثبت اسناد املاک کشور ،به کاهش حضور ارباب رجوع در سازمان های ثبت اسناد اشاره کردو گفت: این سازمان با ثبت آنی و یا همان ثبت الکترونیکی در دفاتر رسمی اسناد باعث شده که حضور ارباب رجوع در این مراکز به حداقل برسد.

.


منبع : ساشا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 13 + 5 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط شهرنشینی