ارتباط دادن مشکلات روانی به اخلاق و اعتقادات، سبب غفلت ازرنج بیماران است

کد خبر 13232 - 1392 12 | تاریخ: 973 روز پیش-1392/12/08 | ساعت: 21:31

در مورد جنبه‌های مختلف بهداشت عمومی، غفلت‌ها کم نیستند، اما در مورد بهداشت روان غفلت‌ها بسیار بیشتر هستند.
 
دکتر احمد جلیلی، رئیس انجمن روانپزشکی ایران، گفت: این غفلت به دلیل آن است که اغلب روان را معادل روح دانسته و به ترتیب آن را از محیط پزشکی خارج کرده و مربوط به حیطه مسائل اخلاقی و اعتقادی می‌دانند، که خود باعث انحراف و اشتباه در شناخت بیماری‌های روانی است.

وی گفت: وقتی ۲۵ درصد جمعیت هر کشوری به نوعی به درمان روانپزشکی نیاز دارد، معنایش این است که باید هم در برنامه نویسی و هم در اختصاص بودجه درخور، این آمار به حساب بیاید، به خصوص با توجه به دشواری‌های فراوان پیشگیری از این بیماری‌‌ها، اما تاکنون هیچ اقدامی برای متوازن کردن این عرضه و تقاضا صورت نگرفته است و حاصل این غفلت‌ها، کاستی‌هایی است که ما در برابر آن ضرر و زیان‌های بسیاری می‌پردازیم.

وی تصریح کرد: این ضرر‌ها و زیان‌ها از نظر کمی قابل مطالعه هستند اما جنبه سوگمندانه آن زیانی است که این عدم توجه به بیماری‌ها و بهداشت روانی به صورت تداوم رنج و مصائب ناشی از آن، نه تنها مبتلایان بلکه نسل‌های آینده را هم تحت تاثیر مخرب آن قرار می‌دهد.
وی در پایان گفت: این همایش با هدف توجه فراگیر به نقش رسانه‌ها و تاثیر مهم آن‌ها بر توده مردم در بحث سلامت روان برگزار شده است.


منبع : باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 13 + 5 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING