ساخت ادامه مستند «1+5 کوچکتر از یک» به گفت‌وگو با کاترین اشتون رسید

کد خبر 13301 - 1392 12 | تاریخ: 1299 روز پیش-1392/12/09 | ساعت: 21:06

تصویربرداری مجموعه مستند «1+5 کوچکتر از یک» با موضوع ایران هسته ای به کارگردانی سهیل کریمی و محصول سیمافیلم از مرز 70 درصد گذشت و اکنون به کاترین اشتون رسیده است.

به گزارش خبرنگار سینماپرس، سهیل کریمی با اعلام خبر مستند «1+5کوچکتر از یک» از مرز 70 درصد گذشت، گفت: تصویربرداری این مستند با موضوع انرژی هسته ای را سال گذشته از مسکو  آغاز کردم و از جایی که موضوع مورد بحثم حساس است باید همپای مذاکرات پیش بروم و فراز و فرودهای تغییرات سیاسی را مدنظر قرار دهم.

وی افزود:‌ تا کنون اجلاس آلماتی، ژنو یک و دو و وین در دولت یازدهم نیز در این مستند به تصویر کشیده شده اند همچنین گفتگو با شخصیت های سیاسی و کارشناسان رسانه ای و خبری همچون دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ، سخنگوی کاترین اشتون ، معاون وزیر امور خارجه آمریکا و خبرنگار ارشد یورونیوز از بخش های متفاوت این مستند است.

کریمی اذعان داشت: گفت و گو با کاترین اشتون، خاویر سولانا ، محمود احمدی نژاد و همچنین نمایندگان اقشار مختلف همچون هنرمندان نیز از برنامه های آتی ما در ساخت این مستند است مضاف بر اینکه حواشی بسیار جالبی نیز از اجلاسی که ذکر شد در این اثر به تصویر کشیده شده است.

وی تصریح کرد: حاشیه های خبری یکی از جنبه های مهم هستند که این حواشی توسط اهالی رسانه رقم می خورد و دسترسی به این قشر و سیاستمداران غربی در حالت عادی بسیار مشکل است و تنها راه، حضور در مذاکرات و گفت و گوی رو در رو با آنهاست.

«5+1 کوچکتر از یک» با فرمت فول اچ دی ‪  تولید شده  و روایت آن بر عهده مصطفی افضل‌زاده است. در این مستند سعی شده تا به شکل روایتی، برشی از تاریخ مهم انقلاب اسلامی به تصویر کشیده شده است

« 5+1 کوچکتر از یک» در 5 قسمت 30 دقیقه ای تولید می شود. همچنین یک مستند سینمایی 75 دقیقه ای نیز از دل این اثر استخراج خواهد شد.


منبع : cinemapress

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 6 + 9 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر