گاز تهران قهرمان ليگ واليبال بانوان شد

کد خبر 13447 - 1392 12 | تاریخ: 1361 روز پیش-1392/12/11 | ساعت: 00:40

هفته پاياني دوازدهمين دوره ليگ برتر واليبال بانوان ايران روز پنج‌شنبه 8 اسفندماه با انجام دو بازي برگزار شد.

به گزارش ايسنا، ديدار دانشگاه آزاد و گاز تهران که قهرمان رقابت‌هاي اين فصل را تعيين مي‌کرد، از ساعت 15 با قضاوت نسرين مهاجري در خانه واليبال تهران آغاز شد.

ست اول اين بازي با برتري تيم گاز تهران آغاز شد و اين تيم توانست با نتيجه 8 بر 4 وقت استراحت فني اول را به دست بياورد اما در ادامه تيم دانشگاه آزاد با چند دفاع امتيازها را جبران کرد.

در ادامه اين ست هر دو تيم تا امتياز شانزده پاياپاي کار کردند اما تيم گاز با توپ‌گيري‌هاي خوب در ميدان توانست فاصله امتيازي خود را افزايش بدهد و با اختلاف شش امتياز و با نتيجه 25-19 ست اول را به سود خود به پايان رساند.

در ست دوم نيز با وجود چند سرويس خوب تيم دانشگاه آزاد، باز هم اين تيم گاز بود که از اشتباهات حريف استفاده کرد و 17 بر 12 پيش افتاد تا به قهرماني نزديک شود.

تعويض‌هاي مريم هاشمي، سرمربي تيم دانشگاه آزاد هم نتوانست اين اختلاف را جبران کند و ست دوم همانند ست اول با نتيجه 25 بر 19 به نفع تيم گاز به پايان رسيد تا اين تيم با پيروزي در دومين ست و کسب دو امتياز از اين بازي قهرماني خود را حتمي کند و ادامه اين بازي تشريفاتي باشد.

در ست دوم که خيال گاز تهران بابت قهرماني راحت بود و دانشگاه آزاد هم از برد ذوب‌آهن اصفهان خبر داشت و رتبه دومي خود را در خطر مي‌ديد، توانست با چندين سرويس هدف‌دار با نتيجه 25 بر 13 پيروز شود تا خود و هوادارانشان در سالن به نايب قهرماني اميدوار شوند.

در ست چهارم باز هم اين تيم دانشگاه آزاد بود که هشت امتياز از گاز جلو افتاد اما گاز با اين که از قهرماني خود مطمئن بود نمي‌خواست امتيازي از اين بازي از دست بدهد با دفاع خوب امتيازات عقب افتاده را جبران کرد تا بازي در امتياز 20 مساوي شود. در نهايت اين ست با نتيجه نرديک 26 بر 24 به نفع دانشگاه آزاد به پايان رسيد تا اين تيم هم از کسب عنوان نايب قهرماني مطمئن شود.

ست پنج اين بازي که تعيين کننده برنده اين بازي بود نيز با نتيجه 15 بر هشت به نفع گاز به پايان رسيد.

در ديگر بازي تيم ذوب‌آهن اصفهان هم که ميهمان شهرداري سمنان بود با نتيجه سه بر صفر و با نتايج 25 – 16 ، 25 – 2 و 25 – 4 اين تيم را شکست داد اما با توجه به نتيجه بازي گاز و دانشگاه آزاد تيم ذوب‌آهن اصفهان در مکان دوم جدول قرار گرفت.

در هفته آخر اين رقابت‌ها تيم اسلامشهر که با سنگتاش بازي داشت به دليل مشکلات مالي از رقابت با اين تيم انصراف داد تا نتيجه بازي سه بر صفر به نفع شيرازي اعلام شود.

جدول رده‌بندي پاياني ليگ برتر واليبال بانوان:

1- گاز تهران 32 امتياز

2- ذوب‌آهن اصفهان 29 امتياز (ست‌هاي پيروز بيشتر)

3- دانشگاه آزاد 29 امتياز

4- اسلامشهر 12 امتياز

5- بابلسر 11 امتياز

6- سنگتاش شيراز 9 امتياز

7- شهرداري سمنان 4 امتياز


منبع : ورزش3

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 14 + 9 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط ورزش