جای صنایع دستی در ویترین ها نیست

کد خبر 13636 - 1392 12 | تاریخ: 1356 روز پیش-1392/12/12 | ساعت: 19:00

خاطره استاد رضایی مدیر عامل اتحادیه صنایع دستی استان تهران اظهار کرد: جایگاه صنایع دستی امروزه در ویترین‌ها و حاشیه قرار گرفته است. درحالی‌که نباید اینگونه باشد.

وی تصریح کرد: باید با یک سازماندهی منظم و ضمانت اجرایی در بخش صنعتگران بخش خصوصی کارهای اجرایی و خدماتی دنبال شود.

استاد رضایی تاکید کرد: در ابتدا اتحادیه صنایع دستی مهجور مانده است. البته با همت مسئولان این عرصه وضعیت نسبت به گذشته مطلوب‌تر شده و بهبود یافته‌است.

وی خاطر نشان کرد: در حوزه نمایشگاهی و کارشناسی تولید و عرضه به بازارهای داخلی و بین‌المللی کارهای موثری صورت گیرد تا هنرمندان برای رسیدن به اهداف گسترده‌تر در عرصه صادرات و اقتصاد بتوانند تشویق شده و گام بردارند.

مدیر عامل اتحادیه صنایع دستی استان تهران اذعان کرد: نظارت بخش دولتی و خصوصی در حقیقت بازوی اجرایی و عملیاتی برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هستند.

وی افزود: ورود محکم و منسجم در قالب اتحادیه صنایع دستی، از قضاوت‌ها و افراد غیر مرتبط با حوزه صنایع دستی با مجموعه جلوگیری می‌کند.

استاد رضایی گفت: رکود و سستی مقطعی که در بخش خصوصی رخ داد سبب بروز آسیب‌ها و اتفاق‌هایی در این عرصه شده که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد.

مدیر عامل اتحادیه صنایع دستی استان تهران در پایان با بیان این‌که کیفیت و کمیت در کارها را نباید در قالب گروه خاصی دید،گفت: با نظارت و کمک و همکاری مدیران می‌توان قالب را با سرعت در جایگاه مناسب خود قرار داد.

 

 


منبع : برنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 8 + 7 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری