جای صنایع دستی در ویترین ها نیست

کد خبر 13636 - 1392 12 | تاریخ: 966 روز پیش-1392/12/12 | ساعت: 19:00

خاطره استاد رضایی مدیر عامل اتحادیه صنایع دستی استان تهران اظهار کرد: جایگاه صنایع دستی امروزه در ویترین‌ها و حاشیه قرار گرفته است. درحالی‌که نباید اینگونه باشد.

وی تصریح کرد: باید با یک سازماندهی منظم و ضمانت اجرایی در بخش صنعتگران بخش خصوصی کارهای اجرایی و خدماتی دنبال شود.

استاد رضایی تاکید کرد: در ابتدا اتحادیه صنایع دستی مهجور مانده است. البته با همت مسئولان این عرصه وضعیت نسبت به گذشته مطلوب‌تر شده و بهبود یافته‌است.

وی خاطر نشان کرد: در حوزه نمایشگاهی و کارشناسی تولید و عرضه به بازارهای داخلی و بین‌المللی کارهای موثری صورت گیرد تا هنرمندان برای رسیدن به اهداف گسترده‌تر در عرصه صادرات و اقتصاد بتوانند تشویق شده و گام بردارند.

مدیر عامل اتحادیه صنایع دستی استان تهران اذعان کرد: نظارت بخش دولتی و خصوصی در حقیقت بازوی اجرایی و عملیاتی برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هستند.

وی افزود: ورود محکم و منسجم در قالب اتحادیه صنایع دستی، از قضاوت‌ها و افراد غیر مرتبط با حوزه صنایع دستی با مجموعه جلوگیری می‌کند.

استاد رضایی گفت: رکود و سستی مقطعی که در بخش خصوصی رخ داد سبب بروز آسیب‌ها و اتفاق‌هایی در این عرصه شده که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد.

مدیر عامل اتحادیه صنایع دستی استان تهران در پایان با بیان این‌که کیفیت و کمیت در کارها را نباید در قالب گروه خاصی دید،گفت: با نظارت و کمک و همکاری مدیران می‌توان قالب را با سرعت در جایگاه مناسب خود قرار داد.

 

 


منبع : برنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 16 + 8 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری