برگزاری نمایشگاه فن‌بازار کشورهای اسلامی

کد خبر 13732 - 1392 12 | تاریخ: 1261 روز پیش-1392/12/13 | ساعت: 13:57

رئیس پارک علم و فناوری پردیس با بیان اینکه تا سال آینده 15 فن‌بازار در سطح کشور فعال می شوند،‌ از برگزاری نمایشگاه فن‌بازار کشورهای اسلامی با حضور 120 شرکت از 15 کشور جهان خبرداد.

Copy

مهندس مهدی صفاری‌نیا طی سخنانی در همایش ملی نقش و کارکردهای فن‌بازار در ایجاد و توسعه بازار فناوری کشور که در محل سالن همایش‌های رازی برگزار شد، با بیان اینکه پیشرفت و توسعه اتفاقی نیست و نیازمند برنامه‌ریزی است، اظهارکرد: در حال حاضر روند توسعه از منابع طبیعی و سرمایه به سمت ایده و خلاقیت در حال حرکت است که دراین مسیر نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم هستیم. یکی از نهادهای لازم در این حوزه فن‌بازار‌ها هستند که جایگاه ویژه‌ای در نظام ملی نوآوری دارند.
وی فن‌بازارها را حلقه پایانی زنجیره تجاری سازی عنوان کرد و گفت: در کشور ایران فن‌بازارها از سال 81 در پارک علم و فناوری پردیس ایجاد و پس از آن پرتالی در زمینه فن‌بازار راه‌اندازی شد که در حال حاضر 8 هزار فن آور در سطح کشور در آن ثبت نام کرد‌ه‌اند.
صفاری‌نیا با بیان اینکه بیش از 4 هزار رکورد اطلاعاتی فناوری در پرتال فن‌بازار به ثبت‌ رسیده است،‌ تصریح کرد: در این پرتال 16 دسته فناوری شامل 600 فناوری و همچنین 15 دسته فناوری در حوزه محصولات و تجهیزات، 9 دسته تقاضای فناوری، 8 دسته خدمات و 12 دسته متخصصان و صاحبنظران فناوری به ثبت رسیده است.
وی در ادامه به راه‌اندازی فن‌بازارهای استانی اشاره و با بیان اینکه درحال حاضر این فن‌بازارها دراستان‌های قم، مرکزی، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، خوزستان، فارس و گیلان راه اندازی شده است،‌ گفت:‌ همچنین چهار فن‌بازار جدید در سال آینده پروانه فعالیت دریافت می‌کنند.
رئیس پارک علم و فناوری پردیس با بیان اینکه تا سال آینده، 15 فن‌بازار در سطح کشور فعال می شوند، گفت: درصدد هستیم تا فن‌بازارها حلقه واسط بین صنعت و دانشگاه باشند که در این راستا فن‌بازارهای دانشگاهی و تخصصی ایجاد می‌شوند.
صفاری‌نیا درخصوص برنامه‌های بین‌المللی فن‌بازار نیز گفت: در این مسیر جهت توسعه همکاری بین کشورهای عضو D8 که شامل 8 کشور اسلامی هستند،‌ اقدام به مبادلات فناوری میان این کشورها شده است که طی آن 100 فناوری در دو ماه گذشته توسط اعضای این شبکه مورد تبادل قرار گرفته است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: با موافقت بانک توسعه اسلامی در فروردین سال 93 اولین مبادلات فناوری با حمایت مالی بانک توسعه اسلامی انجام و برگزاری نمایشگاه فن‌بازار کشورهای اسلامی با حضور 120 شرکت از 15 کشور جهان سال آینده برگزار می شود.


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 6 + 9 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط کسب و کار