ایران رتبه پنجم توریسم درمانی

کد خبر 13834 - 1392 12 | تاریخ: 1177 روز پیش-1392/12/14 | ساعت: 11:07

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه گردشگری سلامت با حضور دکتر شمس اردکانی، دکتر خادم، دکتر غفارزاده( مدیر بیمارستان سینا) دکتر نیکنام ، دکتر قدیمی( رییس دانشگاه علوم پزشکی سنندج)، دکتر قاضی خوانساری ( مدیر روابط بین الملل دانشگاه تهران)، آقای شفیعی و دکتر خسروی( مدیر بیمارستان سینا) در بیمارستان سینا برگزار شد.

دکتر محمدرضا شمس اردکانی در این جلسه با اشاره به اینکه ایران از نظر پتانسیل پذیرش توریسم درمانی جزء کشورهای اول دنیا ولی از نظر عملکرد رتبه های پایین تری دارد، گفت: صنعت توریسم کشورهایی چون تایلند- سنگاپور و مالزی پیشرفت چشمگیری داشته است و این در حالیست که ایران از نظر پزشکی، طب سنتی و امکانات در حد بسیار مطلوبی است.

وی همچنین به پتانسیل بالای طب سنتی و یا استفاده از سایر درمانهای طبی در مناطق مختلف کشور از جمله در کردستان اشاره کرده و بر لزوم پیگیری این طب و قراردادن آن به عنوان یک ظرفیت در این استان تاکید و همچنین به لزوم تاسیس دفتر گردشگری سلامت در کشورهای همسایه خصوصآ اربیل عراق اشاره نمودند تا از این طریق نقش فعال تری داشته باشیم .

دکتر شمس اردکانی با توجه به آمار بالای گردشگری سلامت به خصوص مردم عراق در کردستان و سنندج، خواستار تعامل بیشتر دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه علوم پزشکی سنندج شدند و اظهار داشتند: بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی تهران آماده اعزام پزشکان متخصص به این استان و یا پذیرش بیمارانی که در استان کردستان قابل و درمان نیستند می باشد.

وی در پایان به برگزاری جلسات با سفرای ایران در کشورهای همسایه تاکید و خواهان بازدید آنها از بیمارستانها و امکانات پزشکی در ایران شدند.

دکتر قاضی خوانساری نیز در ادامه به فعال کردن سایت گردشگری سلامت در سایت های بین الملل دانشگاه تهران اشاره کرد و تاکید به مذاکره با شرکت های باکو که بیماران متعددی را به ایران می آوردند داشت.

در پایان نیز آقای شفیعی از راه اندازی دستگاه های سونوگرافی، ماموگرافی و بخش VIP در انستیتو کانسر خبردادند و آمادگی خود را برای پذیرش گردشگر سلامت اعلام کردند.

 


منبع : hto.tums.ac.ir

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 18 + 2 چند است؟

مطالب تصادفی

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری