آیا کسی می تواند خود را مومیایی کند؟

کد خبر 13942 - 1392 12 | تاریخ: 1355 روز پیش-1392/12/14 | ساعت: 19:32

hhe624 Copy

شیوه خود مومیایی کردن یکی از سوال برانگیزترین و عجیب ترین روش‌های خودکشی است که در وهله اول غیر ممکن به نظر می‌آید. در این پیام سعی کرده ایم تا حد مقدور از کنجکاوی شما بکاهیم.
سو کیو شین بوسیو اسم روشی است که راهبان ژاپنی با تکیه بر تعالیم بودا از خود اختراع کردند. این شیوه بعد‌ها به چین هم رسید. مخترع این روش Shingon بنیان گذار مدارس Kukai بوده که در دوره‌ی تانگ‌ها در کشور ژاپن زندگی می‌کرده است.
اما چطور کسی می‌تواند خودش را مومیایی کند؟ مگر ممکن است؟
 خود مومیایی را فقط راهبان اعظم انجام می‌داده اند و برای راهب اعظم شدن بیشتر از ۲۵ سال زحمت، تعلیم و یادگیری در مکتب بودا لازم بوده است.
hhe623 Copy
اما مراحل خود مومیایی کردن عبارت است از:
۱- کشیش مقدس مرحله ی ۱۰۰۰ روزه ای را شروع می‌کرد تا تمام چربی بدن خود را بسوزاند و در این مدت فقط از مغز  آجیل مانند مغزه پسته تغذیه می‌کرد.همچنین فرد مورد نظر باید تمرینات سخت فیزیکی را هم انجام می‌داد تا این فرایند سریع تر انجام شود.
۲- در مرحله ی دوم هم که مثل مرحله‌ی قبل ۱۰۰۰ روزه بوده، راهب مقدس باید از ریشه یا پوست درختانی همچون کاج تغزیه می‌کرده است.
البته همراه این ریشه‌ها از شیره‌ی درخت urushi که سمی ‌است استفاده می‌شده تا کشیش مقدس دچار تهوع مکرر شود و تمام آب بدنش را از دست بدهد.
۳- در مرحله ی آخر هم کشیش مقدس را در داخل یک جعبه گذاشته، درش را قفل می‌کردند و هواکش‌های مخصوصی را به این جعبه ارتباط می‌دادند.
کنار کشیش زنگی گذاشته می‌شد تا هر روز یک بار آن را تکان دهد تا دیگران بدانند هنوز در قید حیات است. وقتی که صدای زنگ قطع می‌شد، محوطه را مهر و موم می‌کردند و به صورت عبادتگاه در می‌آوردند. اگر روزی به ژاپن سفری داشتید حتما سری به معابد Shingon بزنید، چون راهبان اعظمش، خود مومیایی شده اند. البته این بناها آنقدر مشهورند که تورهای سفر به ژاپن معمولا دیدار از آن‌ها را در برنامه‌های خود می‌گنجانند.


hhe622 Copyhhe621 Copyhhe620 Copyhhe619 Copy
خود مومیایی کردن در اواخر قرن ۱۸ ممنوع اعلام شد. از بین صد‌ها راهبی که خود مومیایی کردن را شروع کردند، تنها ۱۶ تا ۲۴ فرد در ژاپن کشف شده اند که توانسته اند کار را تمام کنند. باقی راهبان نتوانستند مراحل لازم را به پایان برسانند و در اواسط راه  مجبور به انصراف شدند. با وجودی که خود مومیایی کردن ممنوع است  در سال ۲۰۱۰ در توکیو کشف شد که فردی دست به اقدام ناموفقی در این زمینه زده است.
 


منبع : سیمرغ

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 13 + 1 چند است؟
userPhoto 3Neshaneh
فاطمه می گوید :‌ 00:49:46 - 1355 روز پیش

با سلام و تشکر از سایت خوبتون به نظر من مطلب جالبی بود هم به جهت اینکه کمی ما رو با فرهنگ دینی قدیمیه یک کشور دیگه اشنا میکنه وهم به جهت اینکه باعث میشه به فرهنگ ودین خودمون افتخار کنیم که هم چین سنت های دور از عقل و شکنجه گونه ای را نداشتیمو نداریم.بازم ممنون

اضافه کردن نظر

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر