از هالیوود تا هالیوود

کد خبر 13956 - 1392 12 | تاریخ: 1357 روز پیش-1392/12/14 | ساعت: 21:24

گفته می شود کاشفان اسپانیایی اولین کسانی بودند که به منطقه ای که امروزه هالیوود نام گرفته وارد شدند؛ جایی که سرخپوستان ساکنان بومی آن محسوب می شدند.
 مراسم اسکار امسال دو روز قبل در سالن دالبی تئاترهالیوود در لس‌آنجلس برگزار شد و برترین فیلم ها و فیلمسازان سال گذشته معرفی شدند و جایزه گرفتند.
از اولین مراسم اسکار در 16 می 1929 تا کنون هالیوود هشتاد شش مراسم اسکار را میزبانی کرده است و هر روز بر شهرت و اعتبار خود افزوده است؛ اما این ناحیه‌ که امروزه شهری مدرن و پیشرفته با شهرتی فرهنگی و هنری در جهان است در روزگاری نه چندان دور روستایی کوچک با جاده های خاکی و مزارع پراکنده کشاورزی بوده است.
گفته می شود کاشفان اسپانیایی اولین کسانی بودند که به منطقه ای که امروزه هالیوود نام گرفته وارد شدند؛ جایی که سرخپوستان ساکنان بومی آن محسوب می شدند.
پس از آن این منطقه از سوی دولت اسپانیا به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شد و در سال ‌١٨٨٦ مردی با نام«ویلکاکس» بخش شرقی را خریداری کرد و همسرش نام «هالیوود» را برای ان انتخاب کرد. طی چند سال «ویلکاس» با جمع آوری بودجه‌ کافی کلیسا، مدرسه و کتابخانه در این شهر ساخت آن را در سال 1903 به ثبت دولتی و رسمی رساند؛ اما هالیوود به دلیل کمبود آب زیاد دوام نیاورد و در سال ‌١٩١٠ به اجبار به لس‌آنجلس ملحق شد.
اما زندگی هنری این شهر زمانی آغازشد که «دیوید وارک گریفیث» کارگردان مشهور امریکایی همراه گروهی از عوامل فیلمش به ساحل غربی فرستاده شدند تا جایی در نزدیک مرکز لس آنجلس را به لوکیشن فیلم خود تبدیل کنند. اما کمپانی فیلمسازی وی بعد از چند روز تصمیم گرفت محدوده جدید را برای برپایی لوکیشن خود انتخاب کند و از آنجا به دهکده ای در نزدیکی هالیوود امروزی رفت و فیلمبرداری را آغاز کرد.
 سال ‌١٩١١ شرکت نستور اولین استودیوی فیلم هالیوود را در یک گوشه این منطقه ساخت و پس از آن «سسیسل دومیل» در کنار «گریفیث» اولین کارگردانانی شدند که در هالیوود فیلم ساختند.
انتخاب این منطقه به عنوان شهرك سينمايي از آن جهت اهميت داشت كه اين منطقه از نظر لوكيشن بي‌نظير بود و با يك ساعت حركت مي‌توانستند به ساحل دريا بروند، همچنان‌كه كوير، كوه پربرف و تصویر سرسبز نيز در اختيار فيلمسازان قرار مي‌گرفت و به واسطه وجود آب و هواي خشك منطقه، امكان فيلمبرداري نيز در بيشتر روزهاي سال فراهم بود.
از سال ۱۹۱۳ فیلمسازان بسیاری برای فیلم ساختن به این منطقه آمدند و صنعت سینما در این منطقه متولد شد تا آنجا که در خلال جنگ جهانی اول هالیوود تبدیل به پایتخت سینمای جهان شد.
مجموعه عکس های زیر منطقه ای که بعدها به هالیوود مشهور شد را در سال های 1880 تا 1910 یعنی پیش از تولد صنعت سینما در آن نشان می دهد.

20 Copy30 Copy40 CopyHollywood - Copyhollywoodblvd7 Copy


منبع : آفتاب

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 20 + 8 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر