اعطای سومین دوره جایزه «علامه طباطبایی» در اردیبهشت‌ماه سال آینده

کد خبر 14013 - 1392 12 | تاریخ: 962 روز پیش-1392/12/16 | ساعت: 00:48

معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان از برگزاری سومین دوره اعطای جایزه علامه طباطبایی و اعطای جایزه شهید آوینی در اردیبهشت سال آینده خبرداد.
دکتر سید حسن حسینی در نشست سالانه شورای نخبگان، کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی بنیاد ملی نخبگان که در سالن اجتماعات بنیاد برگزار شد با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: تاکنون 72 استاد و محقق برجسته موفق به دریافت جایزه علامه طباطبایی و هفت هنرمند نیز موفق به دریافت جایزه شهید آوینی شده اند.
معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان افزود: کمیته تمدید، استمرار و ارتقا ذیل شورای نخبگان بنیاد ملی نخبگان در سال جاری 29 بار جلسه تشکیل داده است و 298 پرونده در آنها مورد بررسی قرار گرفته و 176 پرونده و تقاضا مورد تایید قرار گرفته است.
حسینی ادامه داد: همچنین کمیته های دانش آموختگان برتر آموزشی، پژوهشی و نوآوری و کارگروه هنری در سال 92، 38 جلسه تشکیل داده اند که در این کمیته 26 پرونده اساتید در شش کمیته و 31 پرونده دانش آموختگان در پنج کمیته تایید شده است.
وی خاطرنشان کرد: در شورای نخبگان که در سال جاری 31 بار جلسه تشکیل داده است پرونده 30 استاد مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت 13 استاد مورد حمایت قرار گرفتند.
معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به تسهیلات نظام وظیفه بنیاد گفت:‌ تاکنون حدود پنج هزار نفر از نخبگان و استعداد های برتر از این تسهیلات استفاده کرده اند و کمیته تسهیلات نظام وظیفه در سال جاری 46 جلسه داشته که در این جلسات حدود دو هزار تقاضا مورد بررسی قرار گرفته و هزار و 500 پرونده نیز مورد تایید قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه در سال 92 در کمیته داوری اختراعات بنیاد ملی نخبگان هزار و 83 اختراع مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: در نهایت 245 اختراع تایید شده و از آنها حمایت به عمل آمده است.البته به طور کلی دو هزار اختراع از میان 10 هزار اختراع داوری شده مورد حمایت بنیاد قرار گرفته اند.


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 16 + 5 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING