کنگره «همکاری‌های دولت، دانشگاه و صنعت» 20 اسفند ماه

کد خبر 14014 - 1392 12 | تاریخ: 961 روز پیش-1392/12/16 | ساعت: 00:58

هفدهمین کنگره سراسری «همکاری‌های دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی»، 20 اسفندماه جاری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.
 دکتر مسعود شفیعی، دبیر هفدهمین کنگره سراسری همکاری‌های دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی گفت: این کنگره با هدف بررسی و تعیین نقش دولت در تحکیم پیشبرد ارتباط صنعت و دانشگاه و بررسی تعیین نقش دولت در تحکیم ارتباط صنعت و دانشگاه و دستیابی به ساز و کارهای لازم جهت تعیین استراتژی‌های مناسب به منظور تحقق این امر برگزار می‌شود.
وی افزود: خبرگان بخش‌های تولیدی، استادان دانشگاه، صاحبنظران موسسات آموزشی و پژوهشی، مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی، مدیران دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و مدیران واحدهای تحقیق و توسعه صنایع دعوت شده‌اند تا با ثبت نام در کمیته‌های تخصصی و انتقال تجربیات در برگزاری هرچه غنی‌تر این کنگره و دستیابی به راهکارهای مناسب سهیم شوند.
سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دبیر این کنگره خاطرنشان کرد: موضوع تجاری سازی صنعت، مقوله اقتصاد مقاومتی، ارتباط صنعت نفت با دانشگاه‌ها، آموزش‌های کاربردی، برگزاری دوره‌های مهارتی و موضوعات دانش‌بنیان از جمله عناوین میزگردها در این کنگره است.
وی ارتباط صنعت و دانشگاه در تحقق اقتصاد مقاومتی، جایگاه ارتباط دانشگاه و صنعت در برنامه توسعه پنجم، نقش نهادی واسطه‌ای در ارتباط موثر دانشگاه و صنعت، ارتقای توانمندی‌های تولید ملی با رویکرد تحقیق و توسعه، روش‌های بهینه سازی ارتباط آموزش‌های مهارتی در صنعت، تدوین سیاست‌ها و راهکارهای کارآفرینی و تجاری سازی دانش و چگونگی افزایش تقاضای نوآوری در بنگاه‌های تولیدی، خدماتی را از جمله موضوعات این کنگره عنوان کرد.
شفیعی خاطرنشان کرد: در مراسم گشایش هفدهمین کنگره سراسری همکاری‌های دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی، جمعی از مسؤولان صنعت، علوم و کشوری و مسؤولان فرهنگی، جمعی از استادان و دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور نیز حضور خواهند داشت.
وی اظهار کرد: در راستای اهداف این کنگره، نمایشگاهی از آثار دانشجویان و استادان مراکز تابعه شامل کارگاه‌های آموزشی و هنری توسط دانشگاه فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود.


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 9 + 1 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING