کنگره «همکاری‌های دولت، دانشگاه و صنعت» 20 اسفند ماه

کد خبر 14014 - 1392 12 | تاریخ: 1353 روز پیش-1392/12/16 | ساعت: 00:58

هفدهمین کنگره سراسری «همکاری‌های دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی»، 20 اسفندماه جاری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.
 دکتر مسعود شفیعی، دبیر هفدهمین کنگره سراسری همکاری‌های دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی گفت: این کنگره با هدف بررسی و تعیین نقش دولت در تحکیم پیشبرد ارتباط صنعت و دانشگاه و بررسی تعیین نقش دولت در تحکیم ارتباط صنعت و دانشگاه و دستیابی به ساز و کارهای لازم جهت تعیین استراتژی‌های مناسب به منظور تحقق این امر برگزار می‌شود.
وی افزود: خبرگان بخش‌های تولیدی، استادان دانشگاه، صاحبنظران موسسات آموزشی و پژوهشی، مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی، مدیران دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و مدیران واحدهای تحقیق و توسعه صنایع دعوت شده‌اند تا با ثبت نام در کمیته‌های تخصصی و انتقال تجربیات در برگزاری هرچه غنی‌تر این کنگره و دستیابی به راهکارهای مناسب سهیم شوند.
سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دبیر این کنگره خاطرنشان کرد: موضوع تجاری سازی صنعت، مقوله اقتصاد مقاومتی، ارتباط صنعت نفت با دانشگاه‌ها، آموزش‌های کاربردی، برگزاری دوره‌های مهارتی و موضوعات دانش‌بنیان از جمله عناوین میزگردها در این کنگره است.
وی ارتباط صنعت و دانشگاه در تحقق اقتصاد مقاومتی، جایگاه ارتباط دانشگاه و صنعت در برنامه توسعه پنجم، نقش نهادی واسطه‌ای در ارتباط موثر دانشگاه و صنعت، ارتقای توانمندی‌های تولید ملی با رویکرد تحقیق و توسعه، روش‌های بهینه سازی ارتباط آموزش‌های مهارتی در صنعت، تدوین سیاست‌ها و راهکارهای کارآفرینی و تجاری سازی دانش و چگونگی افزایش تقاضای نوآوری در بنگاه‌های تولیدی، خدماتی را از جمله موضوعات این کنگره عنوان کرد.
شفیعی خاطرنشان کرد: در مراسم گشایش هفدهمین کنگره سراسری همکاری‌های دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی، جمعی از مسؤولان صنعت، علوم و کشوری و مسؤولان فرهنگی، جمعی از استادان و دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور نیز حضور خواهند داشت.
وی اظهار کرد: در راستای اهداف این کنگره، نمایشگاهی از آثار دانشجویان و استادان مراکز تابعه شامل کارگاه‌های آموزشی و هنری توسط دانشگاه فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود.


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 2 + 6 چند است؟

ADVERTISING