توریسم جنگ در بریتانیا

کد خبر 14028 - 1392 12 | تاریخ: 1352 روز پیش-1392/12/16 | ساعت: 12:39

یک میدان نبرد متعلق به جنگ جهانی اول در ماه‌های اخیر به جاذبه جدید گردشگری انگلیس تبدیل شده است.

  میدان نبرد جنگ جهانی اول در منطقه تاریخی «شارپ شایر» انگلیس از ماه اوت به جاذبه گردشگری تبدیل شده است.

به گزارش دیلی میل، این منطقه در حدود پنج ماه میزبان ۹۰ هزار گردشگر بود که با این حساب می‌توان آن را جاذبه جدید گردشگری انگلیس لقب داد. همچنین قرار است این میدان نبرد که به سال ۱۹۱۵ تعلق دارد، در سال آینده میلادی که یک قرن از وقوع جنگ در آن می‌گذرد، به امکانات مدرن گردشگری مجهز شود.

جنگ جهانی اول از اوت ۱۹۱۴ تا نوامبر ۱۹۱۸ رخ تمام اروپا را درگیر خود کرد داد و تا پیش از آن هیچ جنگی به این اندازه تلفات نداشت.

منطقه شارپ شایر علاوه‌بر میدان نبرد جنگ جهانی اول از جاذبه‌های گردشگری دیگری نیز بهره می‌برد که از آن جمله می‌توان به آثاری از تمدن روم باستان و عصر یخ اشاره کرد.

میدان نبرد جنگ جهانی اول در شرایطی به جاذبه جدید گردشگری انگلیس تبدیل شده دولت انگلیس از سال ۲۰۱۱ و در قالب برنامه‌ای ‌١٠ ساله قصد دارد درآمدهایش را از محل صنعت گردشگری به ‌١٨٨ میلیارد پوند در سال ‌٢٠٢٠ برساند و این کشور را به قطب نخست گردشگری اروپا تبدیل کند. در قالب این برنامه ‌١٠ ساله که رشد ‌۶٠ درصدی درآمدهای انگلیس از محل صنعت گردشگری را در پی خواهد داشت، تعداد شاغلان در صنعت گردشگری انگلیس نیز از رقم فعلی ‌٢۶۴ هزار نفر، به ۳ میلیون می‌رسد.


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 19 + 9 چند است؟
userPhoto 3Neshaneh
فیروزه می گوید :‌ 14:22:54 - 1351 روز پیش

چه موقعیت طلب ، آفرین

اضافه کردن نظر

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری