دردمشترک محیط زیست،گردشگری و میراث فرهنگی درکشور

کد خبر 14032 - 1392 12 | تاریخ: 1353 روز پیش-1392/12/16 | ساعت: 12:50

مسعود سلطانی‌فر اظهار کرد: با سازوکاری که داریم، طبق اختیارات خود، رویکرد سازمان را در برابر خانه‌ها و آثاری که جزو میراث فرهنگی هستند،‌ تغییر می‌دهیم و دنبال موضوع اقتصاد هنر و فرهنگ مطابق با الگوهای دنیا خواهیم بود.

وی ادامه داد: کسی که در این حریم‌ها قرار گرفته است، باید اجازه یابد که از این مکان‌ها استفاده کند.

او در نخستین دیدارش با جمعی از طبیعت‌گردان که بعدازظهر امروز (14 اسفندماه) در کاخ - موزه‌ی ملت در مجموعه‌ی سعدآباد برگزار شد، به سخنان رییس‌جمهور هنگام انتخاب او به‌عنوان رییس سازمان اشاره و بیان کرد: در آن دیدار، آقای روحانی به بیان انتظاراتش درباره‌ی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پرداخت و مخصوصا درباره‌ی گردشگری توقع گسترده،‌ جدی و تعیین‌کننده‌ای را مشخص کرد و خواست تا به سرعت این عرصه فعال شود و ما توانمندی‌ها و دارایی‌های‌مان را به رخ دنیا بکشیم و به حل معضل بی‌کاری از طریق اشتغال در این بخش کمک کنیم و از جنبه‌ی ارزآوری آن منتفع شویم.

معاون رییس‌جمهور گفت: همه‌ی مشکلات در بخش گردشگری برای ما روشن است. اگر نگرش و جهت‌گیری خود را اصلاح کنیم، در این عرصه و دیگر عرصه‌ها موفق می‌شویم.

وی ادامه داد: این کشور مانند کشتی است که به‌دلیل ملاحظات سیاسی دنیا و مشکلات اقتصادی، در دریای متلاطمی سیر می‌کند و اگر همه دست‌به‌دست هم دهیم و همگرایی داشته باشیم‌، نجات پیدا می‌کنیم.

او سپس گفت: دست دلسوزی‌ام را به سمت شما دراز می‌کنم و می‌خواهم با هم، مشکلات گردشگری را که بسیار زیاد است‌، حل کنیم. من را از راهنمایی‌های خود محروم نکنید.

سلطانی‌فر در ادامه‌ی سخنانش، از تصمیمش برای راه‌اندازی سایت جامع و کامل درباره‌ی جاذبه‌های گردشگری خبر داد و افزود: تا سه - چهار ماه آینده، این سایت راه‌اندازی می‌شود تا گردشگران به همه‌ی امکانات، خدمات و توانمندی‌ها دسترسی داشته باشند. البته ما سایت اطلاع‌رسانی در گردشگری زیاد داریم، ولی یک سایت جامع نداریم که گفتیم دامنه‌ی آن طراحی شود.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: ما به عرصه‌های حمل و نقل هوایی و ویزا نیز وارد شده‌ایم و خیلی گسترده با وزارت امور خارجه و سازمان توسعه‌ی تجارت در حال رایزنی هستیم که علاوه بر صدور ویزا در مرز‌ها، با کشورهای بیشتری لغو ویزا داشته باشیم. البته کشورهای محدودی تعیین شده‌اند، ولی در حال افزایش تعداد کشورها هستیم که به جاهای خوبی هم رسیده‌ایم.

سلطانی‌فر با بیان این‌که 20 سال از عمرم را در نقاط مختلف کشور گشتم و ساعت‌ها در دریای خزر شنا کردم و حتی توان این را دارم که چند ساعت بدون استراحت شنا کنم، گفت: در گردشگری، فضای جدیدی به‌وجود آمده است و باید از این فرصت استفاده کرد.

وی سپس با اشاره به دیدار اخیرش با طیف گسترده‌ای از راهنمایان تور در استان کرمان، اظهار کرد: تلاش می‌کنم تعامل با جامعه‌ی راهنمایان گسترده‌تر شود.

او افزود: سازمان محیط زیست و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دچار دردی هستند که به جای آن‌که کمک کنند، در خیلی از جاها به‌عنوان تشکیلات مانع و بازدارنده از آن‌ها یاد می‌شود. من تأکید کرده‌ام که با جدیت، چنین رویکردهایی در سازمان تغییر کند.


منبع : دالاهو

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 4 + 2 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری