آلبوم

کد خبر 14066 - 1392 12 | تاریخ: 1353 روز پیش-1392/12/16 | ساعت: 17:18

آلبوم موسیقی «بادآباد» به آهنگسازی میدیا فرج‌نژاد، خوانندگی اشکان کمانگری و با دکلمه محمدعلی بهمنی توسط موسسه فرهنگی و هنری «آوای باربد» در بازار موسیقی کشور منتشر شد.
Copy

این آلبوم 9 قطعه دارد و اشعار آن از محمدعلی بهمنی، فریدون مشیری، هوشنگ ابتهاج، سیمین بهبهانی و سعدی انتخاب شده است. همچنین در اجرای این آلبوم موسیقی، گروه موسیقی «سواران» به سرپرستی میدیا فرج‌نژاد و گروه همنوازان «پژواک» به سرپرستی کامران منتظری هنرنمایی کرده‌اند.
میدیا فرج نژاد، در یادداشتی در باره این اثر و انتشار آن اینگونه نوشته است:
«پس از صبوری و پیگیری بسیار، بالاخره «بــــادآبــــاد» منتشر شد. می گویند انسانها از نداشته هایشان حرف می زنند!
حرفمان این بود:
عزیزم!
کار دنیا رو به آبادیست
و هر لاله که از خون شهیدان می دمد امروز
نوید روز «آزادیست» صمیمانه از تمامی دوستانی که برای این اثر زحمت کشیده اند تشکر میکنم.
اشکان کمانگری عزیزم که تعامل، درک بی نهایت و تلاش او برای این اثر ستودنی بود. روزها و ساعت های بسیاری را در کنار هم زیستیم و می دیدم که با وسواسی مثال زدنی هر کلمه را چونان بازیگری توانمند زندگی می داد.
جناب محمد علی بهمنی که عاشقانه برای نشر این اثر تلاش کردند و چه بسا اگر ایشان نبودند. «بادآباد» در صف مجوزهای نالازم می ماند.
و یکان یکان هنرمندانی که سازهایشان را کوک همدلی کردند و در این اثر نقش عشق زدند.
با مهر
فرج نژاد
آخرین نفس های زمستان ۱۳۹۲»
محمدعلی بهمنی نیز درباره آلبوم «بادآباد» نوشته است:
«حس پنهان هر اثر هنری راز مگوی آن اثر است. که افشایش بی‌آنکه بدانیم تعیین حدودی برای بی‌حدودی هنر تلقی شده است با همین تعیین اعتراف می‌کنم که تاخیر در نوشتن این نالازم که تعویق انتشار آلبوم باداباد را باعث شد؛ آزارم نمی‌داد چراکه می‌پنداشتم برخلاف شناختم از خود نمی‌توانم رازدار درک حسم از دقایق و دغدغه‌های پنهان این اثر باشم.»
هنرمندانی همچون میدیا فرج نژاد (سرپرست، آهنگساز، نوازنده ی تار و همخوان)، شروین مهاجر (کمانچه-کمانچه آلتو)، کامران منتظری (تمبک-کوبه ای)، رابعه زند(قانون)، سحر محمدی (همخوان)، زکریا یوسفی (دف)، آریا فرج نژاد (بندیر)، شایان ریاحی (کاخن، کنگا و کوبه ای)، رحمت حامدی (دمام)، افشین بابایی (کوزه، بم دایره)، فرزاد صابری (ضرب زورخانه) در این آلبوم به نوازندگی پرداخته اند.
شایان ذکر است که انتخاب غزل «بادآباد» سروده محمدعلی بهمنی که بر خلاف دیگر ترانه‌های این هنرمند که عاشقانه است، یک غزل اجتماعی است و با فضای اجتماعی این روزها مطابقت دارد، از دیگر ویژگی‌های این اثر است.
علاقه مندان برای تهیه آلبوم «بادآباد» به صورت نسخه اصلی می توانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه نمایند.


منبع : موسیقی ایرانیان

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 1 + 7 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر