یک سوم صنایع دستی یونسکو از اصفهان است

کد خبر 14198 - 1392 12 | تاریخ: 1351 روز پیش-1392/12/17 | ساعت: 20:28

غلامحسین فیض اللهی در جمع هنرمندان و پیشکسوتان عرصه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان اینکه سه دوره ارتباط با استانداران را تجربه کرده‌ام، بیان کرد: فعالیت این دوره با دوره‌های قبلی قابل قیاس نیست چنانکه یکی از اقدامات مهم این دوره ممنوعیت فروش صنایع دستی خارجی در اماکن تاریخی اصفهان بود.

وی با بیان اینکه ارتباط با کشورهای خارجی یکی از اقدامات مهم استاندار باید باشد، افزود: در سفری که به الجزایر داشتیم، از اصفهان به عنوان بهشت روی زمین یاد شد.

رئیس اتحادیه صنایع دستی اصفهان با بیان اینکه این اتحادیه در راستای حمایت از هنرمندان بسیاری از آثار آنان را خریداری کرد، تصریح کرد: در بین 210 کشور دنیا حدود 640 نوع صنایع دستی وجود دارد که از این تعداد 362 صنایع دستی متعلق به ایران و 196 مورد مربوط به اصفهان است.

وی ادامه داد: یک سوم صنایع دستی در یونسکو متعلق به اصفهان است و این در حالی است که ما نتوانستیم از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم.

فیض اللهی گفت: سال 1950، 250 میلیون گردشگری و در سال 2000، 800 میلیون نفر گردشگری در جهان رخ داده است که پیش‌بینی می‌شود تا سال 2020 این رقم به یک میلیارد و 600 میلیون تومان برسد.

وی افزود: به طور تقریبی درآمدی که حاصل می‌شود حدود 700 میلیارد دلار است و این در حالی است که ما باید جایگاه خود را در حوزه گردشگری پیدا و توریست را به جای یک تهدید به عنوان فرصت بشناسیم.

رئیس اتحادیه صنایع دستی اصفهان ضمن انتقاد از اینکه مسکو بیش از دو هزار موزه دارد، گفت: ما در اصفهان یک موزه خوب نداریم و این چیزی جزء نگرش محدود در کلان کشور نیست.

وی ضمن انتقادی دیگر از اینکه چرا صنایع دستی اصفهان خریدار چندانی ندارد، افزود: پیشنهاد می‌شود که وزارت امور خارجه فعال، سفارتخانه‌ها فعال شود.


منبع : هنرآنلاین

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 14 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری