منفی گراها دشمن شماره یک خانم های باردار!

کد خبر 14202 - 1392 12 | تاریخ: 1264 روز پیش-1392/12/17 | ساعت: 20:42

یافته‌های جدید دانشمندان نشان می‌دهد احساسات و عواطف خانم‌ها در مرحله‌ای از زندگی‌شان بسیار حساس و آسیب پذیرتر از سایر دوران زندگی می‌شود که اطرافیان با مراقبت‌های رفتاری و پرهیز از گفتن کلماتی نسبت به سایر زمان‌ها باید از گفتن جملاتی به خانم‌ها جلوگیری کنند.

به هم خوردن تناسب اندام و روبرو شدن با چاقی یکی از بزرگترین دغدغه‌های خانم‌ها در دوران بارداری به حساب می‌آید که هشدار و یا گوشزد و یا مسخره کردن دیگران سبب آزرده خاطر شدن آن‌ها می‌شود.
مطالعات نشان می‌دهند، خانم‌ها در چنین مواقعی با تجویز دستور‌های شخصی به خود مانند محدود کردن غذاهای مورد نیاز برای جنین و یا کاهش حجم غذاهای خود بدون نظر پزشک سلامت خود و جنینشان را به خطر می‌اندازند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، ترساندن و یا هشدار‌های پزشکی در مورد فقط نحوه جراحی و زایمان و ترسناک کردن تصویر زایمان سبب ایجاد دلهره و تپش قلب و اضطراب در خانم‌های باردار می‌شود که بهتر است اطرافیان از تعریف کردن تجربه‌هایشان در مورد سقط جنین و توصیه‌های نابجا جدا خودداری کنید، زیرا بیان این چنین حرف‌هایی تاثیر منفی روی روح و روان خانم‌های باردار خواهد گذاشت.
نتایج مطالعات نشان می‌دهند، خانم‌های باردار باید از افراد منفی گرا و افرادی که توصیه‌های نابجا و شخصی می‌کنند، در این دوران دوری کنند و برای روح و روان خود بیشتر وقت بگذارند و آن را تقویت کنند.
 

.


منبع : باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 7 + 7 چند است؟

ADVERTISING