رضا جولایی و برکه های باد

کد خبر 14282 - 1392 12 | تاریخ: 1291 روز پیش-1392/12/18 | ساعت: 11:27

مجموعه داستان «بركه‌های باد» نوشته‌ «رضا جولايی» از نويسنده‌ شاخص نسل سوم داستان‌نويسی امروز ايران، منتشر شد.
بيشتر داستان‌های اين مجموعه همچون داستانهای ديگر جولايی در فضايی وهم آلود و اضطراب‌آور می‌گذرد؛ وهم و هراس و دلهره‌ای كه سهم مقدر انسان معاصر است و دهشتی كه بر آنها سايه افكنده رنگی جديد به داستان‌های او می‌‌بخشد.
آنچه در اين مجموعه داستان بيشتر به چشم مي‌خورد فرارفتن از مرزهای واقعيتی است كه نويسنده آن را نسبی می‌داند و سفر به دنياهای ناشناخته‌ متعدد و محتمل از نظر تخيل، فلسفه و علم است.
این نویسنده پیش از این نیز درباره این کتاب به مهر گفته بود: داستان‌های من به طور معمول در بسترها و فضاهای تاریخی و قاجاری رخ می‌دهد، اما داستان‌های این مجموعه به صورت استثنایی در بستر فضاهای امروزی اتفاق می‌افتد. فضای عمده این داستان‌ها نیز با موضوع اضطراب و وحشت و پرسش در مورد هویت فردی و اجتماعی انسان و بحران شخصیتی او در زندگی مدرن می‌گذرد. الان و پس از تالیف این داستان‌ها حس می‌کنم که این قصه‌ها در جا و مکان خاصی قابلیت رخداد ندارند و هر جایی امکان اتفاق افتادنشان هست.
وی افزود: این موضوعات حسی است که بعد از خوانش این داستان‌ها به من دست می‌دهد و به طور طبیعی ممکن است منتقدان و یا مخاطبان پس از خوانش آنها حس دیگری داشته باشند. به هر حال داستان خودش باید بتواند خودش را جلو ببرد.
رضا جولايي، برنده لوح زرين و گواهی افتخار بهترين مجموعه داستان بعد از انقلاب (برای كتاب: جامه به خوناب)، برنده تنديس زرين جايزه ادبی يلدا (برای كتاب: باران‌های سبز) و برنده جايزه جشنواره‌ ادبی اصفهان، تقدير شده در جایزه ادبی مهرگان و نامزد جايزه منتقدان مطبوعات (برای رمان: سيماب و كيميای جان) است.
از وی پیش از این آثاری چون حكايت سلسله پشت كمانان (رمان)، تالار طربخانه(مجموعه داستان)، شب ظلمانی يلدا (رمان)، حديث دردكشان (داستان بلند)، سوءقصد به ذات همايونی(رمان)، جاودانگان (داستان بلند) و نسترن‌های صورتی (مجموعه داستان) منتشر شده است.
مجموعه داستان  «بركه‌های باد» نوشته‌ «رضا جولايی» در 240  صفحه و به قیمت 11000 تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است

berkeh-haye-baad Copy


منبع : آفتاب

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 1 + 9 چند است؟

مطالب تصادفی

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر