پردرآمدترین آهنگسازان در هالیوود

کد خبر 14368 - 1392 12 | تاریخ: 1355 روز پیش-1392/12/18 | ساعت: 21:01

بدون شك آهنگسازان فيلم، كليد اصلي در بناي جو، تنش و حتي معرفي كاراكترها هستند. گروهي كه در ظاهر تأثيري در فيلم ندارند ولي حتما يكي از آيكونهاي اصلي جذب مخاطب و زيباتر شدن فيلمها هستند. افرادي كه نه تنها با شرايط فيلم همراه هستند بلكه اين شرايط را براي مخاطب و با به كارگيري صدا ملموس مي كنند.
آهنگسازان فيلم كه در زير به معرفي آنها مي پردازيم،‌ نه تنها از چهره هاي معروف عرصه موسيقي هستند بلكه آثار آنها جزء پرفروشترين هاي «آيتيونز» نيز بوده است.
«جان ويليامز» 100 ميليون دلار
ويليامز با ثروت 100 ميليون دلاري در رأس اين فهرست قرار دارد. پس از آهنگسازي 6 قسمت فيلم «جنگ ستارگان» در سال 1977 او به عنوان يكي از آهنگسازان مطرح فيلم معرفي شد و انجمن فيلم آمريكا او را بهترين آهنگساز قرن معرفي كرد. موسيقي متن فيلمهاي بزرگي همچون «آرواره ها»،‌ «ويلون زن روي بام»، «مواجه نزديك با نوع سوم»، «سوپرمن»،‌ «اينديانا جونز»، «تنه در خانه»، «فهرست شيندلر»، «پارك ژوراسيك»، «دنياي گمشده» و سه قسمت اول هري پاتر را در كارنامه «ويليامز» مي توان پيدا كرد.
«هانس زيمر» 90 ميليون دلار
hans-zimmer-samobor-isfmf.jpg_gtruusnbvy Copy

زيمر» آلماني تبار پس از همكاري با «استنلي مايرز» در سال 1984 در فيلم «موفقيت بهترين انتقام است» به دنياي موسيقي معرفي شد. او در سال 1988 براي موسيقي فيلم «مرد باراني» نامزد جايزه اسكار شد و در كمتر از 10 سال با موسيقي فيلمهاي «در خدمت خانم ديزي»، «روزهاي تندر»، «تلما و لوئيس» و «شير شاه» به شهرت رسيد. 4 قسمت «دزدان دريايي كارائيب»، سه گانه «بتمن» و «سرآغاز» از فيلمهايي هستند كه نامزدي اسكار را براي زيمر به همراه آورده است.
«دني الف من» 75 ميليون دلار
«الفمن» آهنگساز محبوب «تيم برتون» است و تقريبا موسيقي متن تمامي فيلمهاي «برتون» همچون «ادوود»،‌‌ «سوييني تاد»، «بيتل جويس» و «بتمن» را نوشته است. او همكاري نزديكي با «سم ريمي» و «گاس فون سان» هم داشته است. نمونه آن موسيقي فيلمهاي «ويل هانتينگ خوب»، «شير»، «اُز بزرگ و قدرتمند» و «ارتش تاريكي» هستند.
«دافت پانك» 70 ميليون دلار
016740033_30300 Copy

گاي مانوئل دي هومم كريستو» و «توماس بانگالتر» گروه موسيقي «دافت پانك» را تأسيس كردند. اين گروه در ابتدا با ارائه آلبومهاي موسيقي الكترونيكي به شهرت رسيدند و پس از آن طي قراردادي با ديزني براي تعدادي از فيلمهاي تخيلي اين استوديو آهنگسازي كردند كه نمونه آن فيلم «ميراث ترون» بود. با اين حال گفته مي شود ثروت اصلي اين گروه در نتيجه فروش آلبومهاي موفق موسيقي حاصل شده است.
«ترنت رزنر» 55 ميليون دلار
از دهه 90 فعاليت خود را با گروه «ماريلين ميسون» آغاز كرد و پس از مدتي با تكنوازي پيانو آلبوم هاي موسيقي خود را با نام «ناخنهاي 9 اينچي» وارد بازار كرد و تا حدودي توجه تهيه كنندگان را به خود جلب كرد. تا سال 1996 از آهنگساز اول بازيهاي ويدئويي بود ولي در سال 2010 با دعوت «ديويد فينچر» موسيقي متن فيلم معروف «شبكه اجتماعي» را نوشت و موفق شد با كنار زدن «هانس زيمر» اسكار بهترين موسيقي متن را از آن خود كند


منبع : گردآوری از گروه فرهنگ و هنر سه نشانه

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 6 + 5 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر