مشتری مداری در برندهای برتر جهان

کد خبر 14534 - 1392 12 | تاریخ: 1255 روز پیش-1392/12/19 | ساعت: 19:27

تحقیقاتی در زمینه برندینگ و حفظ نشان تجاری حکایت از این دارد که 76 درصد از مشتریان اپل که گوشی خود را عوض می‌کنند، مجددا به سراغ آیفون دیگری می‌روند و در مجموع 34 درصد از مشتریانی که از برند خود خسته می‌شوند به سراغ سامسونگ می‌روند.

Samsung-Logo Copy
این تحقیقات که توسط WDS (شرکت ارائه کننده راهکارهای مشتری‌مداری برای صنعت موبایل) انجام شده در سه منطقه ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا بوده و جامعه آماری سه هزار نفری دارد.
 تحقیقات نشان می‌دهد که دو برند اپل و سامسونگ در صدر مشتری‌مدار ترین شرکت‌های موبایلی هستند.
میزان حفظ مشتری این دو برند به ترتیب برای اپل76 و برای سامسونگ 58 درصد است در حالیکه مابقی برندها زیر 40 درصد قرار گرفته‌اند.
معاون بازاریابی WDS گفته است که حفظ برند و جایگاه مشتری‌مداری یکی از ضروریات شرکت‌های موبایل است و هر چه ضریب آن بالاتر باشد بر چرخه به روزرسانی آن برند دلالت می‌کند؛ هم‌اکنون استراتژی اپل و سامسونگ در راستای توسعه وفاداری مشتریان زیرکانه است.
در میان تمامی برندهای شرح داده شده در این گزارش که جدول آن به شرح زیر است، سامسونگ بیشترین جذب مهاجران را به خود اختصاص داده و 34 درصد از سرگردانان را به سمت خود می‌کشاند.

ap1 Copy
اپل در این زمینه بعد از سامسونگ قرار گرفته و از میان کسانیکه برند خود را ترک می‌گویند، تنها توانسته 24 درصد را به سمت خود بخواند.
ال‌جی هم با جذب 9 درصدی در رده سوم قرار گرفته است.

10 Copy


منبع : تسنیم

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 19 + 2 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط کسب و کار