تخریب لحظه به لحظه زاگرس

کد خبر 14554 - 1392 12 | تاریخ: 1353 روز پیش-1392/12/19 | ساعت: 22:12

دکتر حاجی کریمی در نشست علمی تخصصی منابع طبیعی، آسیب‌ها و راهکارها، اظهار کرد: با توجه به بارش‌های خوب در استان و وضعیت خوب خاک منطقه متاسفانه از پتانسیل‌های استان در بحث منابع طبیعی استفاده نمی‌کنیم که نمود این عدم استفاده تعداد زیاد بیکاران است.

وی با بیان اینکه واقعا در این زمینه کوتاهی کرده‌ایم و کارهای تحقیقاتی زیادی باید انجام دهیم و ما دانشگاهیان در نوک پیکان این انتقاد هستیم گفت: در بحث گیاهان دارویی با وجود ظرفیت بالای استان در این زمینه و فراوانی گونه‌های گیاهان دارویی فقط به صحبت و روش‌های سنتی اکتفا کرده‌ایم و لازم است که به سمت کارهای علمی پیش‌رویم.

کریمی صادرات سقز به صورت خام را از دیگر معضلات استان نام برد و گفت: نباید سقز را فقط به صورت خام از استان و کشور خارج کرد باید در استان و کشور به صورت فرآورده‌ای آن تبدیل و از ارزش افزوده آن در استان استفاده برد.

دکتر جواد میرزایی دیگر عضو هیئت علمی دانشگاه ایلام گفت: روند تخریب در زاگرس ثانیه‌ای و لحظه‌ای شده و این وضع به هیچ وجه مگر با حفاظت درست نخواهد شد و برای این کار باید همه روز، روز حفاظت ازمنابع طبیعی باشد و مردم و دستگاه‌ها هم باید آگاهی داشته باشند.

وی تاکید کرد: تا زمانی که نگاه ما به جنگلها اقتصادی باشد این روند اصلاح نخواهد شد.


منبع : دالاهو

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 9 + 10 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری