آخوندی : پرداخت عوارض به توسعه آزادراه ها کمک می کند

کد خبر 14607 - 1392 12 | تاریخ: 1173 روز پیش-1392/12/20 | ساعت: 11:20
specialist photo

پوریا فریدیان

تعداد نظرات : 0

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای توسعه آزادراه‌های کشور باید با بخش خصوصی همکاری کنیم تا سرمایه گذاری‌ها و بازگشت سرمایه‌های بخش خصوصی افزایش یابد، گفت: براي افزايش ايمني سفر، معاينه فني وسيله نقليه و كنترل رفتار رانندگان به طور مستمر مورد توجه قرار دارد و تمام فرايند‌هاي جابه‌جايي مسافر از ورود به پايانه تا پياده شدن در مقصد بازنگري مي‌شود.

عباس آخوندي در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مردم در برابر پرداخت عوارض بزرگراه‌ها انتخاب دیگری هم دارند، گفت: در کنار برزگراه‌ها راه‌های موازی وجود دارد و مردم اختیار دارند از این راه‌ها بدون پرداخت عوارض استفاده کنند.

وی افزود: البته برای توسعه آزادراه‌های کشور باید همکاری کنیم تا سرمایه گذاری‌ها و بازگشت سرمایه‌های بخش خصوصی افزایش یابد و پرداخت عوارض آزادراه‌ها به تحقق این اهداف کمک می‌کند.

 

وزیر راه و شهرسازی در خصوص سفرهای جاده ای در نوروز، اظهار داشت: با گزارش‌هايي كه در ماه‌هاي گذشته ارائه شده بود؛ ايستگاه‌هاي بازرسي فني اتوبوس‌هاي برون شهري در پايانه‌ها به منظور كنترل قبل از حركت آغاز به كار كرد و دو موضوع ايمني وسيله نقليه در مرحله نخست و كنترل رفتار رانندگان در طول سفر مي تواند ايمني را ارتقا دهد.

آخوندي با بیان اینکه هرچند كه رانندگان قشر زحمت كشي هستند و معمولا به خاطر شغل خود از خانواده هايشان دور هستند، ولي بايد با شيوه‌هاي مختلف رفتارهاي خطرناك آنها كنترل شود، تصریح کرد: سلامت جسمي رانندگان، قدرت كنترل وسيله نقليه و آموزش آنها ضرورت دارد و به نظر مي‌رسد كسي كه مي‌خواهد وسيله نقليه را كنترل كند بايد صلاحيت‌هايي بيشتر از داشتن گواهينامه‌داشته باشد و بايد سيستم كنترل رفتارهاي پرخطر رانندگان در طول 24 ساعت شبانه روز از طريق تماس مسافران با شماره‌هاي تعاوني‌هاي مسافربري كه در بليت‌ها قيد شده است وجود داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: با ابلاغ بخشنامه‌‌اي به استان‌ها در دو ماه گذشته، تمامي عمليات‌هاي ايمني جاده‌ها به ويژه نصب علايم، خط كشي و اقدامات ديگر انجام شده است. همچنین هماهنگي بين حمل و نقل برون شهري در پايانه‌هاي مسافري با حمل ونقل درون شهري در پايانه‌هاي جنوب از طريق مترو و پايانه غرب از طريق پارک سوار به خوبي صورت گرفته است كه آسايش شهروندان را به دنبال دارد.

وزير راه و شهرسازي افزود: در پايانه مسافري غرب در سال حدود 30 ميليون و در پايانه جنوب سالانه 10 ميليون نفر جا‌به‌جا مي‌شوند كه نيازمند ارتقاء سطح خدمات هستيم تا فضايي مطلوب تر ايجاد شود.

وي با اشاره به اجراي مرحله دوم هدفمند كردن يارانه‌ها، گفت: اصلي ترين كار در حوزه حمل و نقل كاهش سن ناوگان است كه در نتيجه صرفه جويي در مصرف انرژي و ايمني بيشتر را به دنبال خواهد داشت.


منبع : بنانیوز

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 3 + 3 چند است؟

ADVERTISING