تولید بَمبَک پس از نوروز آغاز می‌شود

کد خبر 14695 - 1392 12 | تاریخ: 1353 روز پیش-1392/12/20 | ساعت: 21:52

فیلم تلویزیونی " بَمبَک" در ژانر کودک و نوجوان با مضمون مالکیت ایرانی جزیزه ابوموسی در مرکز سیمافیلم تولید می‌شود.

به گزارش سینماپرس، فیلم تلویزیونی " بَمبَک" در ژانر کودک و نوجوان با مضمون مالکیت ایرانی جزیزه ابوموسی در مرکز سیمافیلم تولید می شود.

علیرضا اسحاقی نویسنده فیلمنامه این اثر، گفت: ایده اصلی کار از سوی داریوش جهانگیری مطرح شد و قصه این فیلم درباره نوجوانی از اهالی جزیره ابوموسی است که کشتی پدرش  به گل می نشیند و او به کمک دوستانش تلاش می کند تا این کشتی را به آب برگرداند و در این مسیر به بلوغی عاطفی و فکری می رسد.

وی افزود: بَمبَک نام یک کوسه ماهی نیزه دار و مهاجم است و در این فیلم نمادی از قدرت و مقاومت این کشتی است که به همین عنوان نامگذاری شده است و در مفهومی گسترده تر نمادی از خلیج همیشه فارس و مالکیت مطلق ایرانی بر جزایر ایرانی از جمله ابوموسی است.

اسحاقی اذعان داشت: بیننده از خلال روایت داستان اصلی با بخش های مختلف جزیره ابوموسی و مناطق گردشگری آن آشنا می شود کما اینکه تمام لوکیشن های فیلم در این جزیره است و بازیگری که برای نقش اصلی کار انتخاب می شود قطعا" باید از اهالی بومی این منطقه باشد.

وی اظهار داشت: با توجه به فضای داستان مناسب ترین فصل برای تصویربرداری فصل بهار است و من امیدوارم پس از تعطیلات نوروز ساخت این اثر محقق شود.

گفتنی است " بَمبَک" جزو اولین آثار داستانی تلویزیون است که به طور جدی به بحث مالکیت ایرانی جایر ایرانی از جمله ابوموسی می پردازد.

این فیلم در گروه فیلم های تلویزیونی سیمافیلم تهیه خواهد شد.


منبع : cinemapress

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 14 + 10 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر