همکاری موفق کارگردان و بازیگر در هالیوود

کد خبر 14709 - 1392 12 | تاریخ: 1260 روز پیش-1392/12/20 | ساعت: 22:56

از همكاري «آلفرد هيچكاك» با «كيم نواك» گرفته تا «جان وين» و «هنري فورد» در سينماي مدرن نيز همكاري سينمايي برخي كارگردانان و بازيگران آثاري موفق را منجر مي شوند كه در گزارش زير به 5 مورد آنها اشاره مي كنيم.

20140311111943_20131226_010628_Leonardo-DiCaprio-Martin-Sc

گروه بين الملل؛ سينما خبر- ارتباط نزديك كارگردان و بازيگر نقش اصلي تقسيم ايده ها و درك كامل ماجراي فيلم يكي از عوامل مشاركتي و تأثيرگذار براي ساخت يك فيلم خوب است. در سينماي همه كشورها نمونه هاي متعددي از روابط موفقيت آميز همكاري سينمايي كارگردان و بازيگر به چشم مي خورد. از همكاري «آلفرد هيچكاك» با «كيم نواك» گرفته تا «جان وين» و «هنري فورد» در سينماي مدرن نيز همكاري سينمايي برخي كارگردانان و بازيگران آثاري موفق را منجر مي شوند كه در گزارش زير به 5 مورد آنها اشاره مي كنيم.

«تيم برتون» و «هلنا بوهام كارتر»

شايد«جاني دپ» انتخاب اول «تيم برتون» باشد، اما «هلنا بوهام كارتر» بازيگر انگليسي همه فيلمهاي «برتون» است. مجموع همكاري سينمايي آنها و فروش فيلمهاي آنها درآمدي بالغ بر 2 ميليارد و 500 ميليون دلار داشته است. «بوهام كارتر» بازيگر اصلي فيلمهاي «برتون» نبوده ولي در همه فيلمهاي معروف برتون از قبيل «ماهي بزرگ»، «چارلي و كارخانه مشكلات سازي» و «آليس در سرزمين عجايب» بازي كرده است. او به زودي در فيلم «چشم درشت» به برتون خواهد پيوست.

fh

«جاني دپ» و «تيم برتون»

«جاني دپ» بازيگر محبوب «برتون»‌است و در 8 فيلم بزرگ «برتون» از قبيل «آليس در سرزمين عجايب»، (Sleepy Hollow) و «سايه هاي تاريك» بازي كرده است. «دپ» پس از بازي در فيلم «ادوارد دست قيچي» براي «برتون» شناخته شد و اين تيم سينمايي از مجموع همكاريهاي سينمايي خود به درآمد 2 ميليارد و 310 ميليون دلاري دست يافته اند.

hh

«تام هنكس» و «ران هاوارد»

«تام هنكس» و «ران هاوارد» در 4 فيلم موفق همكاري كرده اند كه اولين آن فيلم (Splash) در سال 1984 بود. اين فيلم آغازي بود براي ساخت فيلمهاي پرفروش «آپولو 13»، «؟ داوينچي» و «فرشته ها و شياطين» كه در مجموع درآمدي بالغ بر يك ميليارد و 670 ميليون دلار به دنبال داشت.

555

«لئوناردو دي كاپريو» و «مارتين اسكورسيزي»

«لئوناردو دي كاپريو» در 5 فيلم «اسكورسيزي» بازي كرده است كه مجموع همكاري سينمايي آنها يك ميليارد و 360 ميليون دلار درآمدزايي داشت. «هوانورد»، «دارو دسته نيويوركي»، «گرگ وال استريت»، «جزيره شاتر» و «جدا مانده» 5 همكاري بزرگ سينمايي «دي كاپريو» و «اسكورسيزي» است كه همگي نامزدي اسكار بهترين بازيگر مرد را براي «دي كاپريو» به همراه آورده است.

sss

«راسل كرو» و «ريدلي اسكات»

«ريدلي اسكات» در 4 فيلم سينمايي بزرگ خود از «راسل كرو» دعوت كرد كه بزرگترين آن فيلم «گلادياتور» محصول 2000 است. «كرو» در فيلمهاي «گانگستر آمريكايي»، «تنه دروغ» و «رابين هود» به كارگرداني «اسكات» بازي كرده است و مجموع همكاري آنها بيش از يك ميليارد و 58 ميليون دلار ارزش دارد.

sds


منبع : cinemakhabar

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 7 + 10 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر