دیگر هنگام "سرماخوردگی" به یکدیگر مسکن تعارف نکنید

کد خبر 14837 - 1392 12 | تاریخ: 960 روز پیش-1392/12/21 | ساعت: 18:41

دانشمندان دریافته‌اند خوردن قرص‌های مسکن می‌تواند خطرات جدی برای سلامت افراد بویژه به هنگام ابتلا به آنفلوآنزا و یا سرما خوردگی در آن‌ها ایجاد کند.

پژوهشگران به افراد مبتلا به آنفلوآنزا توصیه اکید می‌کنند که در هنگام اوج سرایت بیماری که همراه با تب، سرفه، آبریزش بینی و عطسه است برای جلوگیری از سرایت بیماری به اطرافیان در خانه به استراحت بپردازند.

گفتنی است، بسیاری از افراد در هنگام ابتلا به آنفلوآنزا با استفاده از انواع مسکن‌ها تب خود را پایین آورده و به دنبال فعالیت‌های روزانه خود می‌روند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، در این حالت با وجود پایین بودن تب، بیماری به شدت حالت مسری پیدا می‌کند و می‌تواند سبب ابتلای اطرافیان به آنفلوآنزا شود.

تب بالا در واقع نوعی واکنش تدافعی سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با ویروس‌ها و باکتری‌ها است و استفاده زیاد از تب‌بر‌ها می‌تواند سبب کندی درمان و افزایش سرایت بیماری به اطرافیان شود.

پزشکان توصیه می‌کنند، افراد از مصرف خودسرانه مسکن‌ها در این زمان جدا پرهیز نمایند و مصرف دارو را با مشاوره پزشک انجام دهند.


منبع : باشگاه خبرنگاران

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 19 + 6 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING