کاشت جعبه سیاه در مغز توسط پنتاگون

کد خبر 14954 - 1392 12 | تاریخ: 955 روز پیش-1392/12/23 | ساعت: 17:28

می‎خواهد با کاشت ابزارهایی در مغز به منظور به کار انداختن حافظه، به سربازان و افراد مسن "کمک" کند.

آژانس پروژه‎های تحقیقاتیپیشرفته دفاعی (DARPA) که بازوی تحقیقاتی ارتش (آمریکا) است، به توسعۀ تراشه‎های قابل کاشت در مغز ادامه می‎دهد.

این آژانس در صدد است تا یک ابزار قابل حمل و بدون سیم که "بتواند کاوش‎های مربوط به کاشت (تراشه) را ادغام کند تا فعالیت مغز را ضبط و تحرک نماید" – به عبارت دیگر جعبۀ سیاهی که حافظه را دستکاری می‎کند – توسعه بخشد.

در این فرایند سیم‎هایی در داخل مغز و زیر پوست کاشته می‎شود و از طریق فرستنده‎ای که زیر پوست ناحیۀ سینه قرار داده شده، محرکهای الکتریکی وارد می‎شود.

این پیشرفت فناوری به عنوان بخشی از پروژه‎ای به منظور کمک به سربازان مجروح و به عنوان ابتکار عملی از سوی دولت اوباما در جهت کشف درمان برای اختلالات مغزی مانند آلزایمر مطرح شده است.

اما در واقع این پروژه از سال‎ها و حتی چندین دهه قبل در جریان بوده است. ولی این که پنتاگون در آن پیشگام شده، این پرسش به طور جدی مطرح می‎شود که چرا وزارت دفاع به ناگاه این چنین علاقه‎مند به درمان سربازان مجروح شده است.


منبع : پژوهشکده علوم شناختی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 16 + 10 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING