برندی به نام سونی!

کد خبر 14972 - 1392 12 | تاریخ: 1346 روز پیش-1392/12/23 | ساعت: 20:07

همه ی ما کنجکاویم بدانیم اسم هایی که برای مارک های معروف امروزی انتخاب شده اند بر چه اساسی بوده اند و چگونه باعث شده اند تا آن برند در ذهن افراد باقی بمانند. برای مثال برند SONY که از قدیم آشنای همه ی ماست بر چه مبنایی انتخاب شده است ؟

A Sony logo is seen at an unveiling of the company's head mounted display "Personnal 3D Viewer HMZ-T1", in Tokyo

به گزارش دنیای فناوری اطلاعات ؛ بعد از بررسی برندهای Bluetooth ، eBay ، Google ،Apple ، Amazon و Nokia ، این بار برند معروف Sony را بررسی می کنیم.

در دهه های آغازین فعالیت (Sony Corporation (ソニー株式会社 Sonī Kabushiki Gaisha، هنگامی که این شرکت در حال تولید واکمن های معروفش یا دستگاه پلی استیشن و دیگر دستگاه های الکترونیکی خود بود ، تمام آنها را با نام Tokyo Tsushin Kogyo به بازار عرضه می کرد . در واقع آنها تصمیم گرفته بودند تا از یک نام ژاپنی برای شرکت خود استفاده کنند . ترجمه ی این نام به انگلیسی می شد Tokyo Telecommunications Engineering Company که معنی آن ” شرکت مهندسی ارتباطات توکیو ” بود . اما به تدریج کارکنان این شرکت به این نتیجه رسیدند که اگر یک نام بین المللی برای شرکت انتخاب کنند در زمینه ی کاری ودر عرصه ی تجارت آنها به دیگر نقاط دنیا مثل اروپا و آمریکا موثرتر خواهد بود مخصوصا وقتی در آن زمان ها درج شدن عنوان Made In Japan یا ساخت ژاپن نشان دهنده ی یک کالای بی کیفیت و ارزان قیمت بود .

 

بر همین اساس و بیشتر در کمک به افزایش اعتبار شرکت ، کارمندان تصمیم گرفتند تا این اسم ژاپنی را عوض کرده و یک نام قابل مفهوم برای تمام دنیا انتخاب کنند . که در نتیجه آنها اسم Sony را برای این شرکت انتخاب کردند . این اسم که برگرفته از ترکیب دو اسم مختلف بود بعدها به اسم اصلی این شرکت تبدیل شد و می توان گفت بسیار هم موفق بود و حتی بعضی افراد علت اصلی جهانی شدن این شرکت را همین تصمیم درست و به موقع می دانند . این اسم کوتاه شده ی دو کلمه ی جدا گانه بود . یکی کلمه ی لاتین Sonus به معنی Sound یا صدا و دیگری اصطلاح محاوره ای آمریکایی Sonny-boy یا پسر سانی بود که به طور خلاصه به همان اسم Sony تبدیل شد .

 

بعد از انجام این تغییرات در این شرکت ، اولین محصولی که با نام Sony وارد بازار شد یک رادیوی ترانزیستوری TR-55 بود که در سال ۱۹۵۵ وارد بازار شد . این اولین باری بود که یک رادیوی قابل حمل وارد بازار شده بود و این رادیو را هم یک شرکت ژاپنی تولید کرده بود . همین اولین قدم منجر به پیشرفت چشمگیر سونی در زمینه های تکنولوژی شد و امروز این شرکت یکی از بزرگترین و مطرح ترین شرکت ها در این زمینه است .


منبع : ورد آی تی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 13 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط علم و فناوری