کسب 5مدال توسط ووشوکاران جوان ایران

کد خبر 15012 - 1392 12 | تاریخ: 1346 روز پیش-1392/12/23 | ساعت: 23:16

مسابقات ووشوي جوانان جهان- ترکيه

 پنجمين دوره مسابقه هاي ووشو قهرماني جوانان جهان در شهر آنتالياي ترکيه، امروز (جمعه) با درخشش نمايندگان ايران آغاز شد و ورزشکاران جوان کشورمان موفق به کسب 5 مدال طلا، نقره و برنز شدند.

به گزارش فارس، اين مسابقات امروز (جمعه) با حضور تيم هاي 48 کشور و در بخش هاي تالو (نونهالان، نوجوانان و جوانان) و سانداي (جوانان) در شهر آنتالياي ترکيه آغاز شد.

جوانان ووشو ايران در بخش تالو، شروع طوفاني در اين مسابقات داشتند و به يک مدال طلا، 3 نقره و يک برنز دست يافتند.

ناهيد پورشبانان دختر تالوکار ايران در فرم نن دائو رده سني نوجوانان با کسب امتياز 9،22 بر سکوي نخست تکيه زد و نخستين مدال طلاي ايران را به نام خود ثبت کرد و پس از وي نفرات ويتنام با 9،15 و کره جنوبي با 9،10 امتياز دوم و سوم شدند.

در فرم تاي چي چوان رده سني جوانان دختر، حميده برخور با نمايشي تحسين برانگيز و کسب امتياز 9،45 به مدال نقره دست يافت و نماينده چين با 9،70 طلايي شد. در اين فرم تالوکار اهل اندونزي با 9،43 به مدال برنز دست يافت.

در فرم چانگ چوان بخش پسران و در رده سني نونهالان، تيم ايران دو نماينده داشت که طاها بديعي با امتياز 8،95 به مدال نقره دست يافت و شاهين بني طالبي با 8،90 امتياز چهارم شد.

در اين فرم نماينده هنگ کنگ با امتياز 9 اول شد و به مدال طلا رسيد و تالوکار فيليپين با امتياز 8،93 به مدال برنز دست يافت.

همچنين نفيسه پورگنجي در فرم دائو شو دختران و در رده سني جوانان، با امتياز 9،19 به مدال برنز رسيد. نماينده چيني الاصل تيم آمريکا با 9،44 امتياز به مدال طلا دست يافت و تالوکار نوجوان سنگاپور با 9،39 امتياز مدال نقره گرفت.

در بخش ساندا (مبارزه) نيز تيم ايران يک نماينده داشت که صبا شريفي در وزن 60 کيلوگرم دختران در دو راند متوالي نماينده هند را مغلوب کرد و به دور بعدي راه يافت.

اين مسابقات، امروز تا ساعاتي ديگر ادامه مي يابد که 3 سانداکار و 6 تالوکار ايران به مصاف حريفان خود مي روند.

رقابت هاي ووشو قهرماني جوانان جهان تا روز دوشنبه هفته آينده در شهر آنتالياي ترکيه ادامه خواهد داشت.


منبع : ورزش3

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 12 + 5 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط ورزش