نتایج مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا

کد خبر 15021 - 1392 12 | تاریخ: 1374 روز پیش-1392/12/23 | ساعت: 23:38

دور رفت يک هشتم نهايي ليگ اروپا پنج شنبه شب با انجام هشت ديدار به پايان رسيد که در يکي از حساس‌ترين بازيها يوونتوس پيروزي را با تساوي برابر فيورنتينا عوض کرد تا کار اين تيم براي صعود سخت شود.

در اين ديدار که در ورزشگاه خانگي يوونتوس برگزار شد بازيکنان اين تيم بازي را خوب شروع کردند و در دقيقه سه توسط آرتورو ويدال شيليايي به گل رسيدند و نيمه نخست با همه نتيجه به پايان رسيد.

در نيمه دوم شاگردان مونتلا جوان گل تساوي را در دقيقه 79 به ثمر رساندند تا با روحيه خوبي پاي به ديدار برگشت گذارند. پيش از اين دو تيم در رقابت‌هاي سري A برابر هم صف آرايي کردند که شاگردان کونته موفق شدند با تک گل آساموا سه امتياز حساس را به دست آوردند.

در يکي ديگر از ديدارهاي حساس پورتو موفق شد در ورزشگاه خانگي خود با يک گل ناپولي را از پيش رو بردارد. تک گل اين ديدار را مارتينز در دقيقه 57 به ثمر رساند.

بازل که در خانه از رد بول سالزبورگ پذيرايي کرد با تساوي بدون گل متوقف شد اما والنسيا شب خوبي را برابر ميزبانش لودوگوريتس بلغارستان پشت سر گذاشت و موفق شد با نتيجه سه بر صفر به پيروزي برسد تا با روحيه بسيار خوبي پاي به ديدار برگشت گذارد.

يکي از ناکام ترين تيم هاي دور رفت يک هشتم نهايي تاتنهام بود که در ورزشگاه خانگي خود با نتيجه سه بر يک برابر بنفيکا تن به شکست داد تا کارش براي صعود به دور بعد بسيار سخت شود. در اين ديدار که در ورزشگاه وايت هارت لين برگزار شد بازيکنان بنفيکا بازي را بهتر شروع کردند و در دقيقه 30 توسط مورينو به گل رسيدند. در نيمه دوم بازهم اين بازيکنان مهمان بودند که بهتر کار کردند و در دقيقه 58 توسط لويسائو به گل رسيدند. شش دقيقه بعد اريکسن براي تاتنهام گلزني کرد تا فاصله به حداقل برسد و شانس اين تيم براي جبران زياد شود اما در دقيقه 84 لويسائو بارديگر براي بنفيکا گلزني کرد تا يک نتيجه عجيب رقم خورد.

سويا که در خانه از رئال بتيس پذيرايي کرد با دو گل تن به شکست داد تا يکي ديگر از ميزبانان ناکام دور لقب گيرد اما ليون در فرانسه شب خوبي را پشت سر گذاشت و با نتيجه چهار بر يک برابر ويکتوريا پلژن به پيروزي رسيد تا کارش براي صعود به دور بعد راحت شود.

در ديگر ديدار برگزار شده هم آلکمار هلند از امتياز ميزباني خود نهايت استفاده را برد و با يک گل آنژي ماخاچ کالا را از پيش رو برداشت.

دور برگشت اين مرحله هفته آينده برگزار مي‌شود تا تکليف هشت تيم راه يافته به دور بعد مشخص شود.

 


منبع : ورزش3

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 8 + 6 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط ورزش