چگونه تبلیغ می تواند فروش را افزایش دهد؟

کد خبر 15031 - 1392 12 | تاریخ: 1345 روز پیش-1392/12/24 | ساعت: 00:05

روزانه با هزاران تبلیغ در تلویزیون، رادیو و روزنامه ها بمباران می شویم که هر کدام حاوی پیام بازاریابی هستند. به نظرتان کدام یک از تبلیغات توانسته به فروش بیشتر محصول کمک کنند؟
در بازار مملو از محصولات رنگارنگ، خلاقیت مهم است. این اصل را به یاد داشته باشید که بازاریابی بدون خلاقیت، مخاطب را خسته می کند و کار بیهوده ای است.
حال به چند نکته توجه کنید:
یک شبه نمی شود یک تبلیغ خوب ساخت. باید تبلیغی بسازید که در میان تبلیغات دیگر برتر باشد به چشم بیاید. خیلی از کالاها منحصر به فرد نیستند اما این تبلیغاتشان است که خاص می باشند و آن را برجسته می کند. باید بتوانید با مخاطب ارتباط موثر برقرار کنید. پس باید سعی کنید افرادی را متقاعد کنید که فکر می کنید بیشتر احتمال دارد از شما خرید کنند.

211 Copy

مطمئن باشید که مردم با احساساتشان خرید می کنند و با منطق خریدشان را توجیه می کنند. به این مثال توجه کنید: از یک مادر در هنگام ورود به سوپر مارکت سوال شده که چه چیزی برای فرزندانتان مفید است؟ می گوید معلوم است شیر خیلی خوب است. در هنگام خروج همان خانم از فروشگاه می بینیم که چیپس خریده است و خبری از شیر نمی باشد. علت را جویا شدیم که چرا شیر نخریده است. می گوید چون بچه ها چیپس خیلی دوست دارند و برای اینکه خوشحالشان کنم برایشان خریدم!
تبلیغ باعث جا انداختن یک برند در جامعه می شود. مثلا در صنف فروش لوازم خانگی برند جدیدی وجود دارد که اکثرا از آن بی خبرند. با یک تبلیغ می تواند خودش را مخاطبان معرفی کند.
سعی نکنید در تبلیغ از کلیشه استفاده کنید چون مردم خسته می شوند.

lorry advertising Copy
فکر نکنید که تبلیغ های موثر و عالی، خیلی هزینه برده اند. به تصویر زیر نگاه کنید تا متوجه این جمله شوید!!

Copy


منبع : پایگاه اطلاع رسانی صنعت

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 8 + 1 چند است؟

ADVERTISING