10 جمله ممنوعه

کد خبر 15045 - 1392 12 | تاریخ: 1286 روز پیش-1392/12/24 | ساعت: 01:05

1. من ارزشش را ندارم!
این جمله مستقیماً اعتمادبه‌نفس شما را مورد حمله قرار می‌دهد؛ درحالی‌که به‌هیچ‌عنوان، ریشه در حقیقت ندارد. گفتن «من ارزشش را ندارم» باوری منفی است که می‌تواند به‌سرعت، شما را ازپا درآورد؛ پس تا دیر نشده کاری بکنید.
2. من آدم بی‌خاصیتی هستم!
گفتن این جمله به خود، به‌کلی قدرت شخصی‌تان را می‌رباید و شما را بی‌انگیزه می‌سازد.
3. من نمی‌توانم آن کار را انجام دهم!
به کار بردن این جمله می‌تواند قدرت شما را کاهش دهد. درست است که شما گاهی واقعاً نمی‌توانید کاری را انجام دهید، اما در بیشتر مواقع، این فکر، بیشتر نوعی حمله به خود است تا واقعیت!
4. من هرگز پیشرفتی نخواهم داشت!
این خودگویی، آغازی برای شکست است؛ پیش از آن‌که شما حتی شروع به انجام آن کار بکنید. همه‌ي ما می‌دانیم که موفقیت، پس از تلاش ما و در زمان خاص خود فرا می‌رسد. تکرار این جمله با خود که «من شکست خواهم خورد»، قبل از آغاز یک کار، شما را از شکوفایی استعدادها و رسیدن به جایگاهی که استحقاق آن را دارید، بازمی‌دارد.
5. دیگران من را دوست نخواهند داشت!
یک شروع خوب، برای طرد شدن! زمانی که شما وارد یک موقعیت جدید می‌شوید و به خودتان می‌گویید که دیگران شما را دوست نخواهند داشت، درواقع با دست خودتان (با فکر خودتان)، این طرز فکر را به واقعیت تبدیل می‌کنید، زیرا وقتی با این فکر وارد یک جمع شوید، از ترس این‌که دیگران با شما برخورد خوبی نداشته باشند، از جمع کناره‌گیری می‌کنید و کمتر با دیگران گفتگو می‌کنید؛ بنابراین به‌طور طبیعی، دیگران هم با شما کمتر صحبت می‌کنند و بدین‌ترتیب، خودگویی منفی شما، درست از آب درمی‌آید.
6. دیگران بهتر از من هستند!

10 Copy
همه‌ي ما معمولاً تمایل داریم خودمان را با دیگران مقایسه کنیم، اما گفتن این جمله به خود که «دیگران بهتر از من هستند» ضربه‌ي شدیدی به اعتمادبه‌نفس وارد می‌کند.
7. من بی‌کفایت هستم!
گفتن این جمله به خودتان، باعث می‌شود احساس کنید برای دستیابی به خواسته‌های خود از زندگی، لیاقت ندارید. حس بی‌کفایتی شخصی، به‌شدت باعث بی‌انگیزگی می‌شود.
8. من باید کامل باشم!
یکی از قطعی‌ترین روش‌ها برای تضمین شکست خوردن، انتقاد از خود، در زمانی است که کامل نیستید. این زمان درواقع همه‌ي زمان‌ها را در بر می‌گیرد، زیرا همه‌ی ما همواره ناقص هستیم.
9. نظر من اهمیتی ندارد!
در این جمله، اعتمادبه‌نفس بسیار پایینی نهفته است. اگر این جمله را به خودتان می‌گویید، احتمالاً خودتان را بی‌ارزش درنظر می‌گیرید.
10. من هیچ تغییری نمی‌کنم!
این جمله سرشار از ناامیدی است و باعث می‌شود شما در رکود بمانید و هیچ تلاشی برای پیشرفت و تغییر انجام ندهید


منبع : گردآوری از گروه کسب و کار سه نشانه

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 17 + 8 چند است؟

ADVERTISING