جلو گیری از افتادگی پوست

کد خبر 15162 - 1392 12 | تاریخ: 1344 روز پیش-1392/12/24 | ساعت: 19:52

فیبر موجود در میوه ها به بدن کمک می کند که از مواد سمی در امان بماند. مواد فیبری سمومی را که در بدن وجود دارد، در داخل روده به حرکت درمی آورد و موجب دفع این مواد از بدن می شود که از رسیدن سموم به سطح پوست جلوگیری می کند.

پوست وسیع ترین عضو بدن است، بنابراین تردیدی نیست که رژیم غذایی بتواند پوست تان را تحت تاثیر خود قرار دهد. به همین دلیل افزودن میوه های مغذی به برنامه غذایی روزانه، راهکار مناسبی برای کاهش علائم پیری در سطح پوست، روشن شدن و همچنین افزایش استحکام بافت پوست است.

ویتامین های ضروری که در میوه ها وجود دارد، در دیگر قسمت های بدن نیز مورد استفاده قرار می گیرد. شاه توت، توت فرنگی، تمشک و آلو قرمز حاوی آنتی اکسیدان هستند. آنتی اکسیدان ها به ویژه نوعی از آنها که فلاونوئید نام دارد، رادیکال های آزادی را که به پوست آسیب می رساند، خنثی می کند.

گیلاس، انگور قرمز، پرتقال و لیمو از جمله میوه های حاوی آنتی اکسیدان هستند. انبه نیز میوه ای است که نه تنها می توانید از طعم آن لذت ببرید بلکه موادی در این میوه وجود دارد که استحکام پوست را افزایش می دهد و مانع از شل شدن و افتادگی پوست می شود. این میوه که در نواحی گرمسیری پرورش داده می شود علاوه بر این که سرشار از آنتی اکسیدان هاست، دارای مقادیر زیادی بتاکاروتن، ویتامین C، فلاونوئید، پتاسیم، منیزیم و فیبر است.

ویتامین C در تولید کلاژن نقش مهمی دارد. کلاژن پروتئینی است که در ساختمان پوست یافت می شود و موجب افزایش استحکام پوست و مانع از تغییرات ساختاری پوست می شود.


منبع : بهپوشی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 19 + 5 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط سبک زندگی