گالری و تماشاخانه در مترو پاریس

کد خبر 15196 - 1392 12 | تاریخ: 1285 روز پیش-1392/12/24 | ساعت: 23:25

ایستگاه های مترو پاریس قرار است با اجرای یک طرح جدید به فضاهایی برای تفریح و استراحت عمومی ونیز اجرای انواع مراسم هنری مبدل شود.
 
درشهر پاریس که به شهرروشنایی یا شهر همیشه روشن شهرت دارد، تمام مسیرهای مترو زیرزمینی این شهر که زیر پای مردم این شهر قرار گرفته، محبوبیت بسیار دارد. این مترو که بیش ازیک قرن ازعمر آن می‌گذرد،محل اتصال نقاط مختلف پاریس است اما هنگامی که دقیق‌تر به نقشه ترانزیتی مترو پاریس نگاه کنید متوجه می‌شوید که چیزی درآن محو و فراموش شده است.
 
آن چیز ایستگاه شماره 11 یا" ایستگاه اشباح "است که مدت‌هاست از ایستگاه‌های مترو پاریس حذف شده و متروک مانده‌است.بسیاری معتقد ند که علت این امر اشغل پاریس در سال 1940 است که براثر آن برخی از ایستگاه‌های طراحی شده در آن زمان هرگز به مرحله اجرا و افتتاح نرسید.
 
"ناتالی کوزیوسکو موریزت"نامزد شهرداری پاریس و از اعضای اتحادیه راستگرای حزب جنبش مردمی قصد دارد درطرحی جدید ایستگاه‌های معروف به ایستگاه اشباح را بازسازی کرده و مبدل به مکان‌هایی برای استراحت و تفریح کند.
 
او با کمک دو متخصص معمار و متخصص طراحی شهری قصد دارد راهی برای اصلاح این مکان‌های تاریخی دوران جنگ دوم جهانی بیابد و آن‌ها را مبدل به فضاهایی با کارکرد عمومی کند.
 
یکی از نخستین طرح‌های ارائه شده که دروب سایت نامزد شهرداری پاریس نیز درج شده، پیش بینی یک استخر ،یک رستوران و تاتر ونیز یک گالری هنری و یک باغ زیر زمینی همانجا زیر سقف‌های قوسی مترو است.
 
متخصص طراحی شهری فعال دراین پروژه در گفتگو با پاریزین گفته است که دوست دارد ایده جان بخشیدن دوباره به کلبد چشم اندازهای صنعتی را همانند پروژه‌های مشابه که در شهرهایی چون لندن و برلین اجرا شده، دراین مترو به اجرا درآورد.
 
منظور او از این طرح‌ها ایجاد فضای فرهنگی در تونلی قدیمی مربوط به عصر ملکه ویکتوریا در لندن است که با تزییناتی شبیه به گردهمایی یک گروه آیینی میزبان انواع شوهای هنری پاپ وانواع کنسرت‌ها است که همگی در تونل راه آهن متروکه‌ای که زیر ایستگاه قطار واترلو، قرار دارند، اجرا می‌شوند.
 


منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 7 + 8 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری