کاپ کیک هوکایدو با کرم کاسترد وانیلی

کد خبر 15205 - 1392 12 | تاریخ: 1344 روز پیش-1392/12/25 | ساعت: 09:33

149xxq9 Copy

مواد لازم:
زرده تخم مرغ: 4 عدد
شکر (برای زرده تخم مرغ): 70 گرم، بین ¼ و 3/1 پیمانه
نمک: ¼ قاشق چای خوری
وانیل: 1 قاشق چای خوری
شیر: 80 میلی لیتر
روغن مایع: 3/1 پیمانه
آرد: 135 گرم، 1 پیمانه سر خالی
بیکینگ پودر: 1 قاشق چای خوری
سفیده تخم مرغ: 6 عدد
شکر (برای سفیده تخم مرغ): 50 گرم، ¼ پیمانه سرخالی

طرز تهیه:
فر را روی 350 درجه فارنهایت یا 175 درجه سانتیگراد تنظیم می کنیم تا گرم شود. 16 عدد کاغذ کاپ کیک درون قالب های مربعی که در سینی فر چیدیم، قرار می دهیم.
در یک کاسه، آرد و بیکینگ پودر رو الک می کنیم.
زرده تخم مرغ و 70 گرم شکر رو با همزن آنقدر می زنیم که به رنگ کرمی کم رنگ دربیاد. نمک و وانیل رو اضافه می کنیم و کمی هم می زنیم. بعد شیر و روغن مایع رو اضافه می کنیم. باز کمی هم می زنیم. و در نهایت، آرد و بیکینگ پودر رو اضافه می کنیم. تا جایی هم می زنیم که مواد کاملا مخلوط شوند و نه بیشتر.
سفیده های تخم مرغ رو با همزن می زنیم تا فومی شکل شود. شکر رو اضافه می کنیم و آنقدر می زنیم که کاملا سفید شود و پف کند و با برگردوندن ظرف حاوی سفیده و شکر، مواد از ظرف نریزد.
یک سوم سفیده رو به مخلوط زرده اضافه می کنیم و به صورت دورانی با لیسک مخلوط می کنیم. دو سوم باقیمانده سفیده رو هم اضافه کرده و باز به صورت دورانی با لیسک هم می زنیم تا کاملا با هم مخلوط و یکدست شود.
مواد را داخل کاغذهای کاپ کیک آماده شده می ریزیم (کاغذهارو کامل پر نمی کنیم. اجازه می دیم به اندازه نیم سانت از سر کاغذها خالی بمونه برای پف کیک.) و کاپ کیک ها را برای مدت 20-25 دقیقه می گذاریم در فری که قبلا گرم کرده ایم بپزد. برای اطمینان از پخت با فرو و خارج کردن یک چوب کبریت یا خلال دندان درون یکی از کیک ها، در صورتی که خلال دندان تمیز بیرون آمد و کیک به آن نچسبیده بود، متوجه پخته شدن آن می شویم.
پس از خارج کردن سینی از فر، برای 20 دقیقه می گذاریم روی یک صفحه مشبک تا کاملا خنک شود.

مواد لازم برای تهیه کاسترد وانیلی:
زرده تخم مرغ: 2 عدد
شکر: 6/1 پیمانه
وانیل: ¼ قاشق چای خوری
شیر: 3/2 (دو سوم) پیمانه
آرد ذرت: 1 قاشق غذاخوری
کره: 1 قاشق غذاخوری
خامه زده شده: 3/2 (دو سوم) پیمانه

20zvf4n Copy
 
طرز تهیه کاسترد وانیلی:
زرده تخم مرغ، شکر و آرد ذرت را با همزن می زنیم تا کرم کم رنگ شود. شیر و وانیل را مخلوط کرده روی شعله گاز حرارت می دیم تا بجوشه. نصف شیر رو درون مخلوط زرده تخم مرغ می ریزیم و هم می زنیم. بعد این مواد مخلوط شده رو به مابقی شیر اضافه می کنیم. دوباره حرارت می دیم و مرتب با قاشق چوبی هم می زنیم تا کاسترد غلیظ بشه. از روی شعله بر می داریم. کره رو اضافه کرده و هم می زنیم تا خوب مخلوط بشه. کاسترد رو درون یخچال می ذاریم تا سرد بشه. قبل از اینکه کاسترد رو درون کیسه قیف بریزیم، خامه زده شده رو به اون اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم تا یکدست بشه.
برای تزیین کاپ کیک هوکایدو با کاسترد، وسط کیک ها رو با چاقو به صورت مربع یا گرد بریده و جدا می کنیم. سعی کنید این برش عمیق باشه ولی احتیاط کنید که به قدری عمیق نبرید که به کف کیک برسه. سپس با قیف کاسترد رو درون حفره های ایجاد شده روی کیک ها می ریزیم.
اگر دوست داشتید، می تونید بعد از ایجاد حفره وسط کیک ها، روی اونها رو با پودر شکر یا پودر قند تزیین کنید و بعد کاسترد رو در حفره ها بریزید.


منبع : cookbaker

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 2 + 8 چند است؟