اگر قصد خرید ماشین دارید حتما بخوانید

کد خبر 15350 - 1392 12 | تاریخ: 1343 روز پیش-1392/12/26 | ساعت: 00:04

مراحل زیر به شما کمک می کند تا آنچه را که در مورد قیمت و خرید ماشین باید بدانید را رعایت کنید.
سالانه هزاران دلار برای خرید ماشین صرف می شود اما بهتر است با رعایت نکات مهم اقدام به خرید ماشین کنیم تا کمی هم در پولمان صرفه جویی شده و از معامله خود رضایت داشته باشیم.
قبل از همه چیز باید تصمیم بگیرید که خودرو مورد نظرتان کدام است و پس از ان نکات زیر را در مورد خرید این ماشین جدید رعایت کنید.
1- دریافت وام خودرو
از گام های اساسی و مهمی که به خرید خودرو کمک می کند دریافت وام است. اما اگر زیاد با وام رابطه ی خوبی ندارید می توانید از لیزینگ استفاده کنید لیزینگ با وام تفاوت دارد.
معمولاً وام ها باید با درصد بیشتری پس داده شوند و نیاز به ضامن و اعتبار و... دارند. اگر نرخ بهره ارائه شده برای شما زیاد است و اعتبار بانکی چندان زیادی هم ندارید پس باید به نمایندگی های فروش خودرو مراجعه کنید با آنها مذاکره کنید چون گاهی اوقات خرید به این گونه ساده تر و کم دردسر تر است.
ممکن است همان نمایندگی خودرو به شما اعتبار بدهد اما همه اینها بستگی به شما دارد که راحت تر بتوانید اقساط را بپردازید.
2- رابطه خودرو با تجارت
همه ما می دانیم که خودروهای صفر و لوکس معمولا قیمت بالایی دارند. تخفیف هایی هم که داده می شود باز با بودجه بسیاری از افراد هماهنگی نمی کند. مثلا برخی از نمایندگی ها ممکن است سالانه فروش فوق العاده داشته باشند از این فرصت ها می توان برای خرید ارزانتر استفاده کرد.
گاهی اوقات حتی رنگ خودرو می تواند در قیمت آن اثر گذار باشد. شرکت خودرو سازی TMV® معتقد است قیمت خودرو ارتباط مستقیمی با تجارت جهانی دارد یعنی تجارت خود روی قیمت اتومبیل ها تاثیر بسزایی دارد. شما همیشه باید فصل خرید خودرو را در نظر بگرید گاهی اوقات بازار خودرو دچار رکود می شود و قیمت ها افت می کنند.
گاهی اوقات می توانید از نمایشگاه داران مشاوره بگیرید آنها انواع مختلفی از قیمت ها را در اختیار شما می گذارند. مدل خودرو و مزیت های آن را خوب بررسی و مقایسه کنید. در معاملات تان دقت کنید و اهل مذاکره باشید.
3- خودروی مورد علاقه
شما وقتی در بازار خودرو به جست و جو مشغول هستید باید یادتان نرود که از خودرو چه انتظاراتی دارید. یا در اصل ویژگی‌های مورد نظرتان چیست. رنگ، کیفیت و مدل معمولا باید اول از همه مشخص شود. البته بهتر است خودتان را محدود به رنگ و مدل نکنید کیفیت اصل اساسی و قابل اهمیت است سعی کنید زمان معامله بیش از هر چیز در مورد کیفیت خودرو صحبت کنید.
وب سایت Edmunds.com می تواند تا حدودی به شما کمک کند در این وب سایت شما خودرو مورد نظرتان و حتی رنگ و مدل و تمام آنچه که میخواهید را مشخص می کنید و پس از آن وب سایت برای شما انواع مختلفی از خودرو هایی را که با ویژگی های مورد نظر شما همخوانی دارد معرفی می کند. حتی ممکن است مدل های دیگری از شرکت های دیگر خودروسازی وجود داشته باشد که بتوانید با قیمت مناسب تر آن را تهیه کنید.
4- از وب سایت نمایندگی های خودرو کمک بگیرید
وب سایت های نمایندگی های خودرو را چک کنید همیشه لیستی از انواع قیمتها و مدل ها وجود دارد. در این صورت با اطمینان بیشتری می توانید خرید کنید زیرا نمایندگی ها خدمات پس از فروش دارند و ضمانت آنها برای کالا بیشتر است.
همیشه وقتی از وب سایت نمایندگی ها استفاده می کنید پرینتی از لیست قیمت ها بگیرید و با قیمت دیگر نمایندگی‌ها مقایسه کنید در یک معامله ایده آل خریدار و فروشنده هر دو باید رضایت خاطر داشته باشند پس با عجله اقدام به خرید نکنید. شما با آن پرینتی که تهیه کردید به نمایندگی ها بروید و با کارشناسان صحبت کنید.
گاهی اوقات ممکن است اطلاعات موجود در وب سایت با قیمتی که نمایندگی قرار داده تفاوت اندکی داشته باشد پس بهتر است آگاهانه برای خرید خودرو اقدام کنید.
خیلی از افراد هنوز هم از روش های سنتی برای خرید خودرو استفاده میکنند مثلا از دوستان و آشنایان شان می خواهند تا خودرو موردنظرشان را پیدا کنند البته مشورت با دیگران بسیار پسندیده است اما بهتر است خودتان برای خرید خودرو جست و جو کنید شما باید احساس راحتی در خوردرو داشته باشد از تجهیزات آن استفاده کنید.
مثلا اگر یکی از نزدیکانتان همان خودرو مورد نظرتان را دارد از او پرس و جو کنید یا از وی بخواهید تا خودرواش را به شما بدهد تا شما کمی با آن رانندگی کنید و با خیال کاملا مطمئن خرید کنید.
5- تخفیف بگیرید
اگر از نمایشگاه ها خرید می کنید سعی کنید از آنها مبلغی را تخفیف بگیرید شما برای یک معامله بهتر باید توانایی چانه زدن را داشته باشید اگر نه باید تلاش کنید تا اتوموبیل ارزانتری را پیدا کنید حداقل از چند نمایشگاه قیمت بگیرید و مشورت کنید.
برخی از خریداران بر این باورند که چانه زدن و تخفیف گرفتن وقت گیر و استرس آور است آنها ترجیح میدهند برای یک معامله ی خوب فقط به قیمت پایین نیاندیشند بلکه معامله شان بیشتر بر اساس تجربه باشد.
6- هزینه های جانبی خودرو را در نظر بگیرید
علاوه بر قیمت ماشین باید هزینه های دیگر آن را در نظر بگیرید مثل قطعات خودرو یا تعمیر خودرو؛ ممکن است برخی از اتوموبیل ها قطعات گرانتر داشته باشند و در صورت تعمیر نیاز به هزینه بیشتری پیدا کنند.
علاوه بر اینها هزینه های مربوط به مالیات، معامله و اسناد و مدارک نیز هستند که باید برای تمام این ها نکات مهم را در نظر بگیرید. برای هر هزینه ای که در مورد خودرو تان انجام می دهید فاکتور و رسید تهیه کنید.
قیمت خوردرو را باید در نهایت از نمایندگی ها بپرسید گاهی اوقات ممکن است با خرید از نمایشگاه ها یا دیگر نمایندگی های واسطه مجبور به پرداخت بیشتری باشید اما برای خرید خودرو گاهی تسهیلات ویژه با سودهای کمتر هم وجود دارند. پس از آنکه از قیمت، تخفیف، خدمات پس از فروش و... بررسی کردید زمان معامله فرا میرسد.
7- معامله حتما باید ثبت کاغذی داشته باشد
گاهی اوقات به واسطه آشنا بودن خریدار و فروشنده نحوه و اساس نوشتن معامله جدی گرفته نمی شود معامله باید به ثبت برسد و توسط طرفین امضا شود. اگر از نمایندگی ها خرید می کنید ممکن است ثبت ابتدایی آن اینترنتی باشد اما حتما باید برای مراحل نهایی به نمایندگی ها مراجعه کنید.
قبل از اینکه خریدتان کامل شود از سالم بودن خودرو اطمینان حاصل کنید اگر خودرویی که میخرید لزوما صفر نیست از زدگی، خط و خراش، تنظیم چرخ ها، پنل و... اطمینان حاصل کنید. نمایندگی ها پس از انجام امور دفتری و اداری خرید، خودرو را به شما تحویل می دهند در زمان تحویل یکسری لوازم جانبی هم ممکن است به صورت رایگان یا با پرداخت اندک به شما تعلق بگیرد.
ممکن است که شما این لوازم جانبی را از دیگر فروشگاه ها هم بتوانید تهیه کنید اما این لوازم باید ضمانت نامه داشته باشند معمولا نمایندگی ها بیشتر به گارانتی عمل می کنند. اگر به این لوازم جانبی نیاز نداشتید بهتر است آنها را تهیه نکنید تا هزینه‌ی اضافی بر شما وارد نشود.
برگه معامله و سندتان را با دقت بررسی کنید تا چیزی از قلم نیفتاده باشد به اعداد و ارقام ثبت شده توجه کنید. عجله نداشته باشید خرید خودرو بسیار خرید جدی است پس باید بدانید که بابت پولی که دادید خدمات مناسبی به شما ارائه داده شود.
8- زمان تحویل خودرو
در این مرحله شوق زیادی برای تحویل خودرو دارید و دلتان می خواهد زودتر با آن رانندگی کنید. از فروشنده و یا نمایندگی در مورد نحوه استفاده از برخی از تجهیزات خودروی جدیدتان بپرسید و دفترچه راهنمای آن را هم مطالعه کنید.
برخی از خودروهای جدید سیستم های هوشمندی دارند مثل بلوتوث بهتر است طرز استفاده از آنها را یاد بگیرید و از امکانات خودرو جدیدتان نهایت استفاده را بکنید.


منبع : اقتصادآنلاین

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 6 + 3 چند است؟

ADVERTISING