تلاش ایران برای تعادل تراز منفی گردشگری

کد خبر 15374 - 1392 12 | تاریخ: 1347 روز پیش-1392/12/26 | ساعت: 09:58

رییس سازمان میراث و گردشگری در آستانه نوروز با اشاره به آنکه تراز گردشگری کشور به شدت منفی است بر لزوم ایجاد تسهیلات مناسب برای مثبت کردن این تراز تاکید کرد و آمار گردشگران واقعی ورودی را حدود یک میلیون نفر دانست

طی مراسمی که در سازمان میراث و گردشگری برگزار شد، وظایف و اقدامات ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر تشریح و از نمایشگاه خدمات سفر رونمایی شد.
 
در این مراسم نمایندگانی از راه آهن، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، سازمان هواپیمایی و شرکت فرودگاه های کشور، وزارت صنعت و معدن، سازمان شهرداریها و دهیاری های وزارت کشور، کانون اتومبیلرانی، وزارت آموزش و پرورش، سازمان جوانان و سازمان امداد و نجات هلال احمر، پلیس راهور، سازمان تعزیرات حکومتی، اورژانس و سازمان صدا و سیما حضور داشتند و گروه‌های امداد و نجات سازمان جمعیت هلال احمر، بخشی از عملیات امداد و نجات مخصوص دیواره‌ها و ارتفاعات را به‌نمایش گذاشتند.
 
«مرتضی رحمانی موحد» معاون گردشگری با ارائه توضیحاتی، از هماهنگی اعضای ستاد خبر داد و گفت: «ستاد هماهنگی سفر در استان‌‌ها تحت عنوان ستاد اجرایی خدمات سفر زیر نظر استاندادی فعالیت می‌کند و دبیرخانه آن نیز در اداره کل میراث فرهنگی استان‌ها فعال است. تمام این اعضا به طور هماهنگ در صدد ایجاد شرایطی هستند تا تعطیلات و سفرهای نوروزی به خوبی انجام شود.»
 
« مسعود سلطانی‌فر» رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز به اهداف اصلی اشاره کرد که همان مثبت کردن گردشگری ایران در دنیاست و افزود: «در بخش گردشگری جدای از توجه به امور خدمات رسانی به گردشگران داخلی در صدد آن هستیم تا نگاه جهانیان را به گردشگری ایران مثبت کنیم چراکه در حال حاضر تراز گردشگری ما به شدت منفی است.»
 
او در ادامه به آمارهایی که از گردشگری ورودی و خروجی وجود دارد اشاره کرد و گفت: «با توجه به آمارهای مربوط گردشگران از سال 1391 شاهد آن هستیم که این آمارها ورود چهارمیلیون و 230هزار نفر به کشور را نشان می‌دهند که بخشی از آن ترددهای مرزی هستند و افرادی که برای تعویض ویزا وارد کشور می‌شوند درواقع این افراد گردشگر نیستند و می توان گفت حدود یک میلیون نفر گردشگر واقعی هستند که هزینه می کنند و تاثیرات فرهنگی و اقتصادی برای کشور دارند. این درحالی است که بیش از 7 میلیون گردشگری خروجی داشته‌ایم.»
 
او با منفی ارزیابی کردن تراز گردشگری کشور گفت: «تمام این اعداد نشان از تراز منفی گردشگری ما دارد چراکه تعداد گردشگران خروجی بیش از تعداد گردشگران ورودی است و این تراز به شدت منفی است. باید با بسیج امکانات و فراهم کردن زیرساخت‌ها، این تراز را مثبت کنیم. همانگونه که تاکید رییس جمهور بوده و امید است بتوانیم تسهیلات لازم برای تحقق این مهم را فراهم کنیم.»

.


منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 20 + 9 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری