مالیات تختخواب در ونیز!

کد خبر 15428 - 1392 12 | تاریخ: 1345 روز پیش-1392/12/26 | ساعت: 13:13

سازمان گردشگري ونيز براي درآمد بيشتر در فصل تابستان از گردشگران به ازاي مدت اقامتشان در هتل‌هاي اين شهر، ماليات تخت‌خواب مي‌گيرد.

به گزارش ميراث آريا (Chtn) اين قانون که به گفته کارشناسان «شگفت‌انگيز» بوده و از نخستين روز ماه جولاي به اجرا درخواهد آمد، مالياتي يک يورويي است که هر گردشگر به ازاي هر شب اقامت خود در هتل‌ها بايد پرداخت کند.

اين فرآيند که به ادعاي مسوولان درآمدي 20 ميليون يوريي را براي ونيز به همراه خواهد داشت صرف توسعه زيرساخت‌ها و مرمت بناهاي فرهنگي و تاريخي اين شهر خواهد شد.

در اين ميان رييس سازمان تورگردانان اروپا اعلام کرد، اگرچه طبق قانون اين طرح بايد براساس آراي شهر شهر به تصويب برسد، اما فرماليته و فرمايشي بودن آن کاملا مشهود است و بايد از هم اکنون آن‌ را اجرايي خواند.

طبق اعلام سازمان تورگردانان اروپا،‌ افراد زير 10 سال از ساکنان ونيز، دانشجويان، دانش آموزان، قايقرانان و راهنماهايي تورهاي گردشگري از اين قانون مستثني بوده و ماليات پرداهت نخواهند کرد.

اما، سازمان‌هاي هتلداري محلي و بازگرانان مخالفت خود را با اين قانونن اعلام کردند از اينرو مذاکراتي براي پاسخگويي به واکنشهاي ناگهاني به اين قانون همچنان ادامه دارد.


منبع : میراث آریا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 4 + 2 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری