آیا می خواهید کارآفرین باشید؟

کد خبر 15497 - 1392 12 | تاریخ: 1282 روز پیش-1392/12/26 | ساعت: 23:05

 
همه ما به نوعي كارآفريني را تجربه كرده‌ايم. البته، اغلب صورتهاي اوليه كارفرماي خود بودن را تشخيص نمي‌دهيم. شايد شما هم در كودكي در يك روز داغ سركوچه آبميوه فروخته باشيد، يا درازاي مقداري غذا از فرزندان همسايتان مراقبت كرده باشيد و يا به پخش روزنامه و مجله پرداخته باشيد.
تعجب‌آور نيست كه اين تجربيات اوليه كارآفريني را محبوب‌ترين انتخاب شما گردانده باشد. امروزه كسب‌وكارهاي كوچك هستند كه موتور اقتصاد كانادا را به حركت درآورده‌اند. متخصصان تخمين مي‌زنند تا آخر اين دهه 20 درصد كانادايي‌ها كارآفرين باشند. در اين ميان جوانان بيشترين گرايش را به كارآفريني دارند. به طوري كه 30 درصد از كسب‌وكارهاي كوچك در كانادا به وسيله افراد زير 30 سال اداره مي‌شود.
لغت كارآفريني ريشه در كلمه‌ي فرانسوي entreprende دارد كه به معناي عهده‌دار شدن مي‌باشد. يك كارآفرين معمولاً هدفي بسيار مهم دارد كه آرزو مي‌كند آن را آنطور كه دوست دارد و مي‌خواهد تحقق بخشد. در حالي كه اكثر كارآفرينان غالباً كارشان را خود خلق مي‌كنند. عده‌اي هم از اين استعداد خود در جايي كه استخدام شده‌اند بهره مي‌برند.
كارآفرين بودن چگونه است؟ شما مي‌توانيد براي خود تصميم بگيريد، برنامه‌ريزي كنيد و با افرادي كه به آنها علاقمنديد كار كنيد، زندگي‌اي را كه دوست داريد براي خود بيافرينيد و از اينكه كاري را انجام مي دهيد كه به آن عشق مي‌ورزيد لذت بريد.
اما به هر حال خوداشتغالي براي همه مناسب نيست. نوسانات زياد، ساعات كاري بالا، عدم امنيت كاري و بالاخره اجبار به انجام چند وظيفه متفاوت در يك زمان از مسایلي است كه شما هنگام انتخاب شغل بايد به آن توجه كنيد . پس قبل از اينكه خود را درگير چنين شرايطي نماييد بهتر است طي مراحل زير اقدامات خود را بسنجيد.
1- آموزش ببينيد: دوره‌هاي آموزشي كارآفريني شما را در فهم مسائل مربوط به اداره يك واحد كسبي كوچك كمك مي‌نمايد.
2- تمرين كنيد: (واقعيات را ببينيد) سعي كنيد براي چند روزهم كه شده فعاليت‌هاي يك كارآفرين را از نزديك مشاهده كنيد تا مطمئن شويد واقعيات آن همانگونه است كه مي‌پنداشتيد.
3- براي آماده‌شدن حقوق بگيريد: قبل از اينكه كار مورد نظر خود را آغاز نماييد، در همين زمينه شغلي بيابيد. اين كار باعث مي‌شود تا ارتباطات ارزشمندي در رشته‌ي خود به دست آوريد و همزمان از وضعيت رقباي موجود مطلع شويد و مشتريان خود را بشناسيد. در نتيجه مي‌توانيد اطمينان بيابيد كه اينكار واقعاً براي شما مناسب هست يا خير.
4- تمايلات خود را بشناسيد: بيشتر كارآفرينان كار را تنها براي به دست آوردن پول انجام نمي‌دهند. سعي كنيد كاري را بيابيد تا علاوه بر كسب درآمد مادي با تمايلات شخصي شما هم سازگار باشد.
دولت كانادا پشتيباني‌هاي زيادي از كارآفرينان جواني كه از طريق مؤسسات آموزشي، سازمان‌هاي غيرانتفاعي و يا همكاري‌هاي كاري، وارد بازار كارآفريني مي‌شوند به عمل مي‌آورد.
براي يافتن اطلاعات در مورد آموزش‌هاي شغلي، كلاسهاي مهندسي هن ، وام‌ها، بورسيه‌ها و كارگاههاي آموزشي و كنفرانس‌ها به اينترنت مراجعه كنيد تا بتوانيد به بررسي كارآفريني بپردازيد.


منبع : حامی کار

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 15 + 5 چند است؟

مطالب تصادفی

ADVERTISING