نیویورک میزبان آثار هنری آسیایی

کد خبر 15541 - 1392 12 | تاریخ: 1253 روز پیش-1392/12/27 | ساعت: 15:48

حراجی‌های «ساتبی» و «کریستی» نیویورک هفته آینده هزاران قطعه تاریخی و هنری کشورهای آسیایی را به حراج می‌گذارند.
 در حراجی‌های امسال‌، مجسمه‌های بودا،‌ کوزه‌های بسیار قدیمی که برای ذخیره مواد غذایی مورد استفاده بوده در کنار تابلوهای نقاشی هنرمندان معاصر آسیا به فروش گذاشته خواهند شد.
با توجه به اینکه حراجی‌های مشابه بهار گذشته بیش از 130 میلیون دلار درآمد زایی داشت‌، پیش‌بینی می‌شود امسال نیز حراج آثار هنری کشورهای آسیا حداقل 100 میلیون دلار درآمدزایی داشته باشد.
«هوگو وایه»، مدیر بین المللی بخش هنر آسیا در حراجی کریستی گفت: هنر آسیا علاقه‌مندان زیادی در جهان دارد و ما کلیکسونرهای بزرگی داریم که از چین‌، هونگ کونگ،‌ هند و کشورهای اروپایی در این حراجی‌ها شرکت می‌کنند.
آسیا همواره در بازار هنر جهان به ویژه در حراجی‌های آثار هنری پس از جنگ جهانی و عصر کنونی،‌ حضوری قوی و گسترده داشته است.
«هنری هاورد»،‌ نائب رئیس بخش هنر آسیا در حراجی ساتبی نیز گفت: نکته‌ای بسیار جالب و سحرانگیز در مورد هنرهای آسیااینست که این آثار ارائه شده در این بخش به تمامی محدوده قاره آسیا را در بر می‌گیرد.
طبق گزارشی که موسسه هنرهای زیبای اروپا منتشر کرده است بازار هنرهای جهان در سال گذشته حدود 65/9 میلیارد دلار درآمد ایجاد کرده است که نسبت به سال گذشته 8 درصد رشد داشته و به طور کلی از سال 2007 به بعد بیشترین میزان فروش را داشته است با وجود اینکه آمریکا با درآمد کلی 25 میلیارد دلار بزرگترین بازار هنری جهان را در اختیار دارد اما بازار هنرهای آسیا در چین نیز با افزایش دو درصدی نسبت به سال قبل نزدیک به 16 میلیارد دلار از مجموع فروش سال به خود اختصاص داده است.


منبع : سیمرغ

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 18 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر