تغییر مسیر هواپیمای مالزیایی براساس برنامه رایانه ای صورت گرفت

کد خبر 15553 - 1392 12 | تاریخ: 1366 روز پیش-1392/12/27 | ساعت: 17:19

نیویورک تایمز به نقل از مقامات رسمی آمریکا، افزود: هواپیمای ناپدید شده خطوط هوایی مالزی که از کوالالامپور عازم پکن بود، با برنامه ریزی رایانه ای از طریق سیستم موجود در داخل کابین خلبان به سمت غرب تغییر مسیر داده شده بود و عامل این برنامه ریزی، فردی کاملا آگاه و آشنا به سیستم های این هواپیمای پیشرفته است.

مقام های آمریکایی افزودند که تغییر مسیر هواپیما به دو صورت دستی و رایانه ای امکان پذیر است و به کارگیری گزینه رایانه ای برای تغییر مسیر هواپیما می طلبد که اطلاعات لازم به سیستم داده شود و در این خصوص باید از هفت یا هشت کلید روی سیستم رایانه ای واقع در حدفاصل صندلی های خلبان و کمک خلبان استفاده شود.

بنابراین گزارش، سیستم رایانه ای موسوم به ˈسامانه مدیریت پروازˈ هواپیما را در طول پرواز از مسیر مشخص شده نقطه به نقطه هدایت می کند. اکنون این پرسش مطرح است که برنامه ریزی برای تغییر مسیر پرواز MH370 پیش و یا پس از برخاستن هواپیما از زمین صورت گرفته بود؟

هواپیمای بویینگ 777-200 با 227 مسافر و 12 خدمه هشتم مارس یکساعت پس از برخاستن از فرودگاه کوالالامپور از صفحه رادار ناپدید شد.

تجسس های گسترده که وارد یازدهمین روز خود شده و هم اکنون یاری 25 کشور را برای یافتن هواپیما در بر گرفته، تاکنون ناکام مانده است.


منبع : ایرنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 15 + 7 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط علم و فناوری