آموزش تصویری بازگردانی مرورگرها

کد خبر 15612 - 1392 12 | تاریخ: 1344 روز پیش-1392/12/28 | ساعت: 01:49

ITSUN-reset-browsers-1

برای برگرداندن تنظیمات مروررگر به حالت اولیه تنها راه، پاک کردن و نصب مجدد آن نیست؛ در این حالت فایل های شخصی بر روی کامپیوتر باقی می مانند و یا اگر مرورگر مورد بحث IE باشد امکان حذف آن براحتی وجود ندارد.

اگر تنظیمات مرورگر بصورت ناخواسته و اتفاقی تغییر کرده اند و یا برنامه های دیگر تغییراتی ناخوشایند در محیط مرورگر انجام داده اند – مثل نصب تولبارها و تغییر در موتور جستجو -  ریست کردن مرورگر گزینه مناسبی برای رفع این مشکلات است.

در ادامه با نحوه ریست کردن تنظیمات در مرورگرهای کروم، فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر آشنا می شویم.

گوگل کروم

در کروم گزینه ای برای ریست کردن تنظیمات مرورگر وجود دارد. به این منظور از منو وارد قسمت Settings شده و به دنبال گزینه Reset browser settings باشید. این گزینه در قسمت تنظیمات پیشرفته مرورگر است. بنابراین اگه در این حالت نیستید، ابتدا Show advanced settings را انتخاب کنید و در انتهای صفحه این گزینه را پیدا کنید.

ITSUN-reset-browsers-2

بعنوان راهی سریعتر، می توانید عبارت chrome://settings/resetProfileSettings را در نوار آدرس تایپ کنید.

ITSUN-reset-browsers-3

بجز بوک مارک ها و کلمات عبور ذخیره شده در مرورگر، تقریبا همه چیز پاک می شود؛ افزونه ها، تنظیمات، کوکی ها، تاریخچه ، صفحه اول و موتور جستجو پیش فرض.

موزیلا فایرفاکس

در فایرفاکس، از منو گزینه Help و سپس Troubleshooting Information را انتخاب کنید. در صفحه باز شده گزینه Reset Firefox را کلیک کنید.

ITSUN-reset-browsers-4

تمامی اطلاعات حذف خواهند شد. پس از ریست کردن فایرفاکس نسخه ای از اطلاعات مهم شما را در یک پوشه با نام Old Firefox Data بر روی صفحه دسکتاپ قرار می دهد که در صورت لزوم می توانید اطلاعات خود را از طریق این پوشه بازیابی کنید. همچنین اگر بیش از این به آنها نیاز ندارید براحتی این پوشه را برای همیشه پاک کنید.

ITSUN-reset-browsers-5

اینترنت اکسپلورر مایکروسافت

نسخه دسکتاپ اینترنت اکسپلورر قابلیت ریست کردن تنظیمات مرورگر را داراست. اگر از ویندوز ۸ استفاده می کنید، ریست کردن اینترنت اکسپلورر بر روی دسکتاپ، تنظیمات اینترنت اکسپلورر مدرن را نیز ریست خواهد کرد.

از قسمت منو گزینه Internet options را انتخاب کنید.

ITSUN-reset-browsers-6

در تب Advanced گزینه Reset را انتخاب کنید.

ITSUN-reset-browsers-7

برای ریست کردن صفحه اول و تنظیمات جستجو، همچنین پاک کردن فایل های موقت، تاریخچه و کوکی ها گزینه Delete personal settings را انتخاب کنید. علاقه مندی ها و فیدها پاک نخواهند شد، هرچند کلمات عبور ذخیره شده در مرورگر حذف می شوند.

ITSUN-reset-browsers-8

برای اعمال تغییرات می بایست سیستم را ری استارت کنید.


منبع : گردآوری از گروه سه نشانه

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 19 + 6 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط علم و فناوری