یونان بحران مالی را پشت سر میگذارد

کد خبر 15644 - 1392 12 | تاریخ: 1345 روز پیش-1392/12/28 | ساعت: 15:32

نخست وزیر یونان گفت: مازاد درآمد خوبی داشتیم و در آستانه خروج از بحران مالی قرارگرفته ایم.
اندنیس سامراس که پس از توافق مقامات یونانی با وام دهندگان خارجی برسرمساله پرداخت مرحله بعدی وام 11 میلیارد یورو صحبت می کرد به خبرنگاران گفت: اضافه درآمد دولت در سال 2013 میلادی 2 میلیارد و 900 میلیون یورو بوده که هم زودتر از زمان پیش بینی شده و هم بیشتر از مبلغی است که در بودجه سال گذشته درنظرگرفته شده بود.
نخست وزیر یونان درادامه گفت: قول داده بودیم بسوی مازاد درآمد ملی حرکت کنیم که به این هدف در سال 2013 میلادی رسیدیم، قول دادیم که با مازاد درآمد، دولت به یاری قشرکم درآمد بشتابد و به همین دلیل هم فوری 500 میلیون یورو از مازاد درآمد را به اقشارکم درآمد اختصاص خواهیم داد.
20 میلیون یورو برای کمک به مراکزی که بی خانمان ها را نگه داری وحمایت می کنند پرداخت خواهد شد،یک میلیارد یورو از بدهی خارجی کشور و یک میلیارد یورو به بخش خصوصی طلبکار از دولت پرداخت خواهد شد.
نخست وزیر یونان در ادامه افزود : با تلاش دست اندرکاران امور اقتصادی و وحدت تمام اعضای دولت توانستیم به این مازاد درآمد در سال گذشته دست یابیم و بدین ترتیب نیازی به دریافت وام از دیگر کشورها نخواهیم بود و رفته رفته زمینه را برای کمک به افرادی که بحران مالی کشور طی سال های اخیر آنان را بیشتر تحت تاثیر قرار داده بود، فراهم خواهد شد وزمینه برای برون رفت از بحران مالی با سرمایه گذاری و توسعه داخلی فراهم خواهد شد.
وزیران اقتصادی ودارایی، اصلاحات اداری، کار و امور اجتماعی و توسعه و صنایع پس از هفت روز مذاکرات فشرده با نمایندگان بانک مرکزی اتحادیه اروپا، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول موسوم به تروئیکا (وام دهندگان خارجی به یونان) سرانجام سه شنبه شب در زمینه پرداخت مرحله بعدی وام 130 میلیارد یورویی به آتن توافق کردند.
حدود سه سال پیش تروئیکا یعنی وام دهندگان خارجی مشروط به این که دولت یونان تمام خواسته های آنان را اجرا کند، تصمیم گرفتند که مبلغ 130 میلیارد یورو را بصورت مرحله ای و طی مدت 3 سال در اختیار آتن قرار دهند.


منبع : پول نیوز

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 6 + 3 چند است؟

ADVERTISING