کرامت برهانی محیط بان محکوم به قصاص، آزاد شد

کد خبر 15675 - 1392 12 | تاریخ: 946 روز پیش-1392/12/29 | ساعت: 04:17

سید محمد مجابی با بیان این مطلب گفت: متاسفانه در برخی موارد هنگامی که محیط بانان برای جلوگیری از تخلفات شکار و صید با شکارچیان مواجه می شوند، درگیری هایی صورت می گیرد که براثر این درگیری ها تاکنون تعدادی از محیط بانان این سازمان به شهادت رسیده یا دچار نقص عضو و مجروحیت های مختلف شده اند و از سوی دیگر در برخی موارد نیز هنگام درگیری، شکارچیان نیز دچارآسیب هایی می شوند .

او گفت: حدود ۲ سال قبل یکی از محیط بانان این سازمان به نام کرامت برهانی در شهرستان خاتم در مرز استان فارس و یزد با شکارچیانی مواجه و منجر به درگیری می شود که در اثر این درگیری متاسفانه یکی از شکارچیان به نام مرحوم رحیم بیگی در اثر درگیری جان خود را از دست می دهد .

معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بر اساس حکم دستگاه فضایی این محیط بان یزدی محکوم به قصاص می شود که خوشبختانه اولیاء مرحوم بیگی پس از پیگیری های مجدانه این سازمان و استان یزد، رضایت خود را اعلام می دارند و در آخرین روز سال ۹۲ پس از ۲ سال زندانی این محیط بان با موافقت اولیاء دم و رضایت آنان و دستگاه قضاییی از زندان آزاد می شود .

سید محمد مجابی در بخش دیگری از سخنانش ، از توجه و عنایت دولت یازدهم در تامین حق الکشف محیط بانان و جبران خسارت وارده به آنان و نیز پرداخت دیه به محیط بانان محکوم قدردانی کرد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی سازمان محیط زیست

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 8 + 9 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار