کرامت برهانی محیط بان محکوم به قصاص، آزاد شد

کد خبر 15675 - 1392 12 | تاریخ: 1164 روز پیش-1392/12/29 | ساعت: 04:17

سید محمد مجابی با بیان این مطلب گفت: متاسفانه در برخی موارد هنگامی که محیط بانان برای جلوگیری از تخلفات شکار و صید با شکارچیان مواجه می شوند، درگیری هایی صورت می گیرد که براثر این درگیری ها تاکنون تعدادی از محیط بانان این سازمان به شهادت رسیده یا دچار نقص عضو و مجروحیت های مختلف شده اند و از سوی دیگر در برخی موارد نیز هنگام درگیری، شکارچیان نیز دچارآسیب هایی می شوند .

او گفت: حدود ۲ سال قبل یکی از محیط بانان این سازمان به نام کرامت برهانی در شهرستان خاتم در مرز استان فارس و یزد با شکارچیانی مواجه و منجر به درگیری می شود که در اثر این درگیری متاسفانه یکی از شکارچیان به نام مرحوم رحیم بیگی در اثر درگیری جان خود را از دست می دهد .

معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بر اساس حکم دستگاه فضایی این محیط بان یزدی محکوم به قصاص می شود که خوشبختانه اولیاء مرحوم بیگی پس از پیگیری های مجدانه این سازمان و استان یزد، رضایت خود را اعلام می دارند و در آخرین روز سال ۹۲ پس از ۲ سال زندانی این محیط بان با موافقت اولیاء دم و رضایت آنان و دستگاه قضاییی از زندان آزاد می شود .

سید محمد مجابی در بخش دیگری از سخنانش ، از توجه و عنایت دولت یازدهم در تامین حق الکشف محیط بانان و جبران خسارت وارده به آنان و نیز پرداخت دیه به محیط بانان محکوم قدردانی کرد.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی سازمان محیط زیست

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 11 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار