تمجید فدراسیون جهانی بسکتبال از تیم ملی ایران

کد خبر 15719 - 1392 12 | تاریخ: 1344 روز پیش-1392/12/29 | ساعت: 17:41

00944320
فدراسيون جهاني بسکتبال در بخشي از گزارش خود آورده است: شايد همه از قدرت تيم ملي بسکتبال برزيل اگر تمام ستاره‌هاي خود از جمله تياگو اسپليتر را در اختيار داشته باشد،‌ آگاه هستند. سنتر 211 سانتيمتري تيم ملي برزيل و تيم‌هاي سن آنتونيو اسپرز و والنسيا يکي از خشن‌ترين بازيکنان دنيا در پست خود است.

جاي تعجب نيست که تيم ملي برزيل در غياب بازيکناني مثل اسپليتر، نه‌نه هيلاريو، اندرسون واره‌ژائو، مارکينوس و ليندرو باربوسا هر 4 بازي خود را در مسابقات قهرماني آمريکاي جنوبي واگذار کرد و با سهميه آزاد فدراسيون جهاني بسکتبال به جام جهاني 2014 اسپانيا رسيد. نتايج سال گذشته تيم ملي برزيل، بدترين نتايج تاريخ بسکتبال اين کشور بودند.

اسپليتر در اين مورد مي‌گويد: ما تيم ملي با پتانسيل بالايي هستيم. ما در المپيک 2012 لندن به مقام پنجم رسيديم و مطمئن هستم که مي‌توانيم بهتر هم بشويم و به مدال برسيم.

برزيلي‌ها در مرحله گروهي جام جهاني بسکتبال با تيم‌هاي اسپانيا، فرانسه، صربستان، ايران و مصر هم گروه هستند. سنتر تيم ملي برزيل مي‌گويد: قطعا اسپانيا، فرانسه و صربستان حريفان اصلي ما در جام جهاني هستند ولي ما به تمام حريفان خود در جام جهاني احترام مي‌گذاريم چون هر تيمي که در جام جهاني حضور دارد، لياقت حضور در بين بهترين‌ها را داشته است.

سايت فدراسيون جهاني بسکتبال در ادامه گزارش خود نوشت: تيم ملي ايران، يک تيم باتجربه و فوق العاده خطرناک است. آنها در 4 دوره گذشته مسابقات قهرماني آسيا به 3 جام قهرماني رسيده‌اند. در مقابله با تيم مثل ايران، حضور تياگو اسپليتر با خصوصيات فيزيکي و دفاعي خوب که مي‌تواند يک تيم را در زمين رهبري کند، اهميت ويژه‌اي خواهد داشت.

اسپليتر گفت: باعث افتخار من است که براي 14 سال پيراهن تيم ملي برزيل را پوشيده‌ام. هر بار که اين پيراهن را به تن مي‌کنم، حس خاصي دارم.

تياگو اسپليتر با 29 سال سن، سابقه 3 دوره حضور در جام جهاني، يک المپيک و چندين دوره مسابقات قهرماني آمريکاي جنوبي را در کارنامه خود دارد.


منبع : تسنیم

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 19 + 2 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط ورزش