اظهارات اعضای تیم‌ملی کشتی‌آزاد پس ازبازگشت

کد خبر 15722 - 1392 12 | تاریخ: 1342 روز پیش-1392/12/29 | ساعت: 17:51

00945748

ملي‌پوشان تيم ملي کشتي آزاد ايران پس از کسب مقام قهرماني در رقابت‌هاي جام‌جهاني کشتي آزاد آمريکا ساعت 2:30 بامداد امروز از طريق فرودگاه بين‌المللي امام خميني وارد تهران شدند اما رسول خادم سرمربي تيم و رييس فدراسيون کشتي همراه ملي‌پوشان نبود و گويا قرار است در جلسه مربوط به کشتي در آمريکا شرکت کند.

محمود گودرزي وزير ورزش و جوانان،‌سردار نقدي رييس بسيج مستعضفين، کيومرث هاشمي رييس کميته ملي المپيک و تعدادي از مسوولان فدراسيون و جمع زيادي از مردم کشتي دوست به استقبال ملي پوشان رفته بودند.

همچنين پس از حضور تيم ملي کشتي آزاد در تهران ملي پوشان وشو ايران نيز وارد فرودگاه امام خميني شدند که وزير ورزش و جوانان نيز از آنها استقبال کرد.

----

 

اعضاي تيم ملي کشتي آزاد کشورمان پس از کسب عنوان قهرماني در جام جهاني بامداد امروز در ميان استقبال پرشور مردم و مسئولان به ايران بازگشتند.

 مسعود اسماعيل‌پور ملي‌پوش وزن 61 کيلوگرم کشورمان در اين مسابقات گفت:‌ بعد از مدت‌ها دوري از تشک کشتي حضور در اين رقابت‌ها ميدان خوبي بود تا محک بخورم.

وي ادامه داد: در تمام مسابقات روي تشک رفتم و خوشحالم که با پيروزي و کسب عنوان قهرماني عيدي خوبي به مردم عزيز کشورمان داديم.

اسماعيل‌پور در خصوص ديدار مقابل حريف روس در فينال اين مسابقات، گفت: اين کشتي‌گير حريف بسيار خوبي است و پيش از اين نيز با او کشتي گرفتم اما با توجه به اينکه تنها نماينده ايران در اين وزن بودم و در تمام مسابقات روي تشک رفته بودم فشار زيادي را تحمل کردم و در ديدار نهايي مقداري کم آوردم اما خدا را شکر که شرمنده مردم نشدم و قهرمان شديم.

سيداحمد محمدي نماينده وزن 65 کيلوگرم تيم ملي گفت: متأسفانه با وجود تمام تلاشي که انجام دادم در روز وزن‌کشي سر وزن نرسيدم شرايط بسيار بدي داشتم و سفر طولاني‌مدت باعث شده بود که وزنم پايين نيايد.

وي ادامه داد: از کادر فني تيم ملي عذرخواهي مي‌کنم که نتوانستم سر وزن حاضر شوم اما به نظر مي‌رسد اين اتفاق به نوعي توفيقي اجباري بود تا در يک وزن بالاتر به ميدان بروم و خوشحالم که نتايج خوبي رقم خورد.

محمدي در خصوص اينکه آيا قرار است از اين پس در همين وزن روي تشک برود يا به وزن سابق خود بازگردد، گفت: با صحبتي که با مربيان تيم ملي انجام دادم انشاءالله قرار است از اين پس در 65 کيلو کشتي بگيرم.

حامد طالبي‌زرين ‌کمر نماينده وزن 97 کيلوگرم کشورمان در جام جهاني گفت: مسابقات تدارکاتي خوبي بود هر چند که حريفان اصلي ما حضور نداشتند اما ميدان خوبي براي کشتي‌گيران جوان بود.

وي ادامه داد: تمام تلاشم رسيدن به دو بنده تيم ملي در مسابقات جهاني و بازي‌هاي آسيايي است و تمريناتم را ادامه مي‌دهم تا با حضور قدرتمند در مرحله نهايي انتخابي تيم ملي به هدفم برسم.

حسن رحيمي آزادکار وزن اول ايران در جام جهاني نيز، گفت: بعد از شش ماه دوري از مسابقات اولين ميداني بود که روي تشک رفتم و نتايج بدي هم نگرفتم.

وي در خصوص شکست مقابل حريف روس در ديدار فينال گفت: جام جهاني محک و ميدان خوبي بود البته نتيجه مهم نبود و به عنوان يک ميدان تدارکاتي بايد به آن نگاه کرد هر چند که در فينال هم مي‌توانستم حريفم را شکست دهم اما خيلي سر حال نبودم. قول مي‌دهم در آينده جبران کنم.

احسان لشکري کشتي‌گير وزن 86 کيلوگرم تيم ملي کشتي آزاد در خصوص حضورش در جام جهاني گفت: شرايط خوبي براي حضور در اين رقابت‌ها نداشتم و تنها به خاطر مردم کشتي گرفتم. آسيب ديده بودم و نتوانستم آن طور که بايد نتيجه بگيرم.

وي درباره شکست مقابل حريف آمريکايي گفت: اين شکست تلنگر خوبي بود و از اين پس با ديد بهتري روي تشک مي‌روم به نظر خودم در آن مسابقه هيجان داشتم و مي‌خواستم هر چه زودتر مسابقه را تمام کنم اما حريفم در حد و اندازه من نبود.

ميثم مصطفي‌جوکار که قرار بود در کنار کريمي و لشکري در جام جهاني در وزن 86 کيلوگرم روي تشک برود در خصوص عدم حضورش در اين مسابقات، گفت: مشکل خاصي نبود و با صلاحديد کادر فني کريمي و لشکري در ترکيب تيم قرار گرفتند.

وي ادامه داد: من هم به عنوان سرباز در خدمت تيم ملي بوده و هستم و هر کجا کادر فني صلاح بداند کشتي خواهم گرفت. قرار است با تشخيص رسول خادم در مسابقات قهرماني آسيا روي تشک بروم و اميدوارم آنجا با کسب مدالي خوش رنگ دل مردم ايران را شاد کنم.

مهران رضازاده نماينده وزن اول ايران در جام جهاني گفت: با آمادگي خوبي عازم اين مسابقات شده بودم و اميدوارم بتوانم در آينده نيز با پوشيدن دوبنده تيم ملي در مسابقات آسيايي و جهاني دل مردم را شاد کنم.

وي ادامه داد: تمام هدفم حضور قدرتمند در مرحله نهايي انتخابي تيم ملي است تا بتوانم به دوبنده تيم ملي برسم.

 


منبع : فارس

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 19 + 6 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط ورزش