مجلس سنای ایتالیا درباره‌‏ برداشت اعضای بدن در چین قطعنامه صادر کرد

کد خبر 15734 - 1392 12 | تاریخ: 1368 روز پیش-1392/12/29 | ساعت: 22:03

white_house_organ_harvesting_petition

کمیسیون حقوق بشر مجلس سنای ایتالیا به‌تازگی قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که براساس آن حزب کمونیست چین برای اعمال جراحی پیوند، اعضای بدن ده‌ها هزار نفر از زندانیان را درآورده است و از دولت ایتالیا می‌خواهد که در مخالفت با این عمل دست به طیف وسیعی از اقدامات بزند.

کمیسیون فوق العاده‌ برای حمایت و ارتقا حقوق بشر، که یک کمیته در مجلس سنای ایتالیا است، در ماه دسامبر گذشته به اظهارات وکیل کانادایی، دیوید ماتاس گوش فرا داد. دیوید ماتاس در تهیه‌‏ی یک گزارش و سپس تألیف یک کتاب درخصوص برداشت اعضای بدن تمرین‌کنندگان فالون گونگ همکاری کرده است.

ازآنجاکه اغلب، زمان انتظار برای انجام اعمال جراحی پیوند در چین بسیار کوتاه است، بنابراین برای تأمین اعضای پیوندی در مقیاسی گسترده باید منبع زنده‌ای از اهدا‌کنندگان آماده وجود داشته باشد. اعضای کمیسیون دراین‌خصوص به این نتیجه رسیدند که بیشترین قربانیان برداشت اعضای بدن در چین تمرین‌کنندگان فالون گونگ بوده‌اند.

ماتاس و همکار وی، دیوید کیلگور، عضو سابق مجلس کانادا و دادستان برجسته برآورد کردند که از سال ۲۰۰۰تا ۲۰۰۵، بیش از ۴۰هزار عضو از تمرین‌کنندگان فالون گونگ برداشته شده است. اتان گاتمن محقق دیگری است که کتابی درباره‌‏ی این موضوع نوشته است به نام «سلاخی: کشتارهای دسته جمعی، برداشت اعضای بدن، و راه‌حل مخفیانه چین درخصوص مشکل مخالفان». وی می‌گوید که تعداد این قربانیان به‌احتمال زیاد از سال ۲۰۰۰تا ۲۰۰۸به بیش از ۶۰هزار نفر می‌رسد. فالون گونگ، یک تمرین چی گونگ باستانی چینی برای پالایش و پرورش ذهن و بدناست که از سال ۱۹۹۹در چین تحت آزار و شکنجه قرار گرفته است.

در این قطعنامه، کمیسیون فوق العاده برای حمایت و ارتقا حقوق بشر دولت ایتالیا را مقید می‌کند که برای مقابله با این عمل به طیف وسیعی از اقدامات دست بزند.نخست، از دولت چین بخواهد که همه‌‏ی تمرین‌کنندگان فالون گونگ زندانی را آزاد کند؛ دوم، درخصوص برنامه‌های آموزشی برای پزشکان چینی تجدیدنظر کند؛ سوم، از طریق دیپلماتیک و سایر کانال‌های ارتباطی، اطلاعاتی را جمع‌آوری کند تا براساس آنها به تصویر جامعی از چگونگی برداشت اعضای بدن و اعمال جراحی پیوند در چین دست یابد؛ و چهارم، براساس کنوانسیون‌های بین‌المللی، افراد درگیر در قاچاق اعضای بدن را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.


منبع : اپک تایمز فارسی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 16 + 7 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار