وضعیت هوای کشور در نخستین روز بهار

کد خبر 15745 - 1393 01 | تاریخ: 945 روز پیش-1393/01/01 | ساعت: 00:36

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور آخرین وضعیت جوی و پیش‌بینی‌ها از وضعیت هوای کشور در نخستین روز سال 93 را تشریح کرد.

 

مهندس احد وظیفه با بیان اینکه امروز در برخی مناطق مرکز، جنوب، شرق و شمال‌شرق کشور افزایش ابر، وزش باد و بارش پراکنده گاهی با رعد وبرق پیش‌بینی شده است، گفت: این سامانه به تدریج از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود.

 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور، افزود: از روز جمعه در شمال‌غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و به تدریج در شمال‌شرق کشور، ابرناکی و بارش باران و در مناطق مرتفع، بارش برف پیش‌بینی ‌می‌شود و همچنین با نفوذ هوای سرد، دمای هوای نیمه‌شمالی کشور کاهش می‌یابد که این افت دما روز جمعه، اول فروردین 93 در سواحل دریای خزر و در روز‌های شنبه و یکشنبه در شمال شرق کشور محسوس است.

 

وظیفه با بیان اینکه روز شنبه، دوم فروردین در سواحل دریای خزر، دامنه‌های شرقی البرز، برخی مناطق مرکز، شمال‌شرق، شرق و جنوب‌شرق کشور بارش باران ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: از اواسط روز یکشنبه این سامانه از مرزهای‌ شرقی خارج می‌شود.

 

به گفته وی روز جمعه در استان‌های گیلان و مازندران و روز شنبه در استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش‌ها شدت بیشتری‌ خواهد داشت و دریای خزر نیز در روزهای جمعه و شنبه مواج پیش‌بینی شده است.

 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور درباره آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت جوی تهران در روز نخست فروردین نیز به ایسنا، گفت: در این روز آسمان تهران نیمه ابری همراه با وزش باد و بارش پراکنده از اوایل شب خواهد بود و بیشترین و کمترین دمای هوا نیز 18 و هشت درجه بالای صفر پیش‌بینی شده است.

 

به گفته وی استان خراسان رضوی نیز برابر آخرین پیش‌بینی‌ها در روز جمعه دارای آسمان نیمه ابری همراه با افزایش ابر و بارش باران و وزش باد از اوایل شب خواهد بود .


منبع : خبرگزاری ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 6 + 1 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار