دریافت سیگنال هواپیمای مفقود شده مالزی بر روی رادار تایلند

کد خبر 15785 - 1393 01 | تاریخ: 1339 روز پیش-1393/01/01 | ساعت: 12:12

477211507-Copy

با اعلام مقامات تایلند مبنی بر دریافت اطلاعات یک هواپیما بر روی رادار خود در همان ساعت پرواز هواپیمای مفقود شده مالزی، تحقیقات و جستجوی این هواپیما مسیر جدیدی به خود می‌‏گیرد.

ارتش تایلند می‌‏گوید که تاکنون دریافت سیگنال از این هواپیما را اعلام نکرده‌‏اند، زیرا مالزی از آن‌‏ها سوال نکرده است.

این در حالی است که پس از گذشت 14 روز از مفقود شدن هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ مالزی، خانواده‌‌‌‏های مسافران چینی اعلام کردند که اگر مقامات مالزیایی، اطلاعات دقیق‌‌‌‏تری به آن‌‌‌‏ها ندهند دست به اعتصاب غذا می‌‌‌‏زنند.

خانواده‌‌‌‏ها‌‌‌‏ی مسافران نگران و مضطرب هستند و قصد دیدار سفیر مالزی در چین را دارند ولی تاکنون موفق به دیدار وی نشدند.

خانواده‌‌‌‏های مسافران چینی روز گذشته به مسئولان هواپیمایی مالزی در پکن اعلام داشتند که از پنهان کردن اطلاعات توسط مقامات مالزیایی خشمگین هستند و اگر مقامات اطلاعات دقیق‌‌‌‏تری به آن‌‌‌‏ها ندهند دست به اعتصاب غذا می‌‌‌‏زنند.

مقامات مالزی گفته‌‌‌‏اند که برای پیدا کردن هواپیما، محدوده‌‌‌‏ی جستجوها را کوچک‌‌‌‏تر می‌‌‌‏کنند ولی به دلیل اینکه سوخت هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ برای طی کردن هفت ساعت از مسیر کافی بوده، مسیر‌‌‌‏های جستجو بسیار بزرگ است.

چین نیز از روز گذشته جستجوی هواپیمای مفقود شده را در کشورش آغاز کرد.

دو سوم جمعیت هواپیمای مفقود شده تابعیت چینی داشتند که 13 روز پیش با هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ مالزی به مقصد چین حرکت کردند. فرضیات مختلفی اعم از انفجار، سقوط  ناگهانی هواپیما در آب، ربوده شدن توسط موجودات فرا‌‌‌‌‌‌‌‏زمینی  یا هواپیما ربایی و دست داشتن خلبان این هواپیما در ربوده شدن آن وجود دارد.

هم‌‌‌‏اکنون مأموران امنیتی ۱۴ کشور با ۴۰ هواپیما و حدود ۶۰ کشتی، برای پیدا کردن هواپیمای گمشده در تلاش هستند.

براساس تحقیقات پلیس مالزی و پلیس بین‌الملل، از ۲۳۹ نفر مسافر این هواپیما دو تن ایرانی بودند.


منبع : آسیا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 13 + 2 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار