رییس فدراسیون جودو: با تقویت کادر فنی نظم و انضباط در تیم ملی بهتر شده است

کد خبر 15825 - 1393 01 | تاریخ: 1338 روز پیش-1393/01/01 | ساعت: 20:56

IMAGE634672251573537967

رییس فدراسیون جودو برنامه‌های مهم پیش روی این فدراسیون را تشریح کرد.

 

محمدعلی رستگار در مورد دلیل برپایی اردوی مشترک در گرجستان زودتر از موعد اظهار کرد: تلاش داشتیم تا اردوی مشترکی را در جمهوری آذربایجان داشته باشیم که با عدم استقبال آن‌ها مواجه شدیم و به دلیل مشکلاتی که داشتند، نتوانستیم این اردو را هماهنگ کنیم.

 

وی افزود: بعد از لغو این اردو به سراغ برنامه دیگری رفتیم که در لیست برنامه‌های تیم ملی وجود داشت. اعزام به گرجستان و ترکیه مد نظر بود که به همین خاطر هماهنگ کردیم که یک اردوی مشترک را در گرجستان داشته باشیم. این اردو دو هفته زودتر شروع شد و خوشبختانه تیم‌هایی از فرانسه، روسیه و چندین کشور سرشناس دیگر هم در این اردو حضور دارند.

 

رییس فدراسیون جودو با اشاره به اینکه سرمربی تیم ملی از شرایط اردوی گرجستان رضایت دارد، گفت: در صحبتی که با حاجی آخوندزاده داشتم از وضعیت ملی‌پوشان و تیم‌های حاضر در این اردو رضایت داشت. گرجستانی‌ها در مسابقه‌های قهرمانی جهان اول شده بودند و این نشان می‌دهد که آن‌ها چقدر قوی هستند. قطعا حضور کنار آن‌ها برای ملی‌پوشان مفید خواهد بود.

 

رستگار در پاسخ به این سوال که سطح مسابقه‌های جایزه بزرگ گرجستان را چطور ارزیابی می‌کند، گفت: این رقابت‌ها در سال‌های قبل به صورت جام جهانی برگزار می‌شد و این اولین سال است که به صورت جایزه بزرگ برگزار می‌شود. با توجه به جایگاه جودوی گرجستان و حضور در بین کشورهای مطرح اروپایی و جهانی سطح این رقابت‌ها قطعا خوب خواهد بود.

 

وی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کند ملی‌پوشان ایران در این تورنمنت چه مقام‌هایی کسب کنند، افزود: هیچ پیش‌بینی خاصی نمی‌شود انجام داد اما آنچه مسلم است ملی‌پوشان ایران باید از این فرصتی که دارند استفاده کنند و جایگاه خودشان در رنکینگ جهانی را ارتقا دهند. مسابقه‌هایی که امتیاز کسب سهمیه المپیک 2016 را دارند به صورت رسمی از 11 خرداد 93 شروع خواهد شد و هرچه جایگاه جودوکاران در این رده‌بندی بهتر باشد،‌ شانس بیشتری برای المپیکی شدن دارند.

 

رییس فدراسیون جودو در مورد تقویت کادر فنی تیم ملی بزرگسالان و اضافه شدن چندین مربی به کادر فنی گفت: تقویت کادر فنی چندین جنبه داشته که مهم‌ترین بحث، نظم و انضباط بود. از وقتی که این تقویت انجام شده، وضعیت نظم و انضباطی که مد نظر بوده بهتر شده است. بعد از اضافه شدن مربی بدنساز هم کارهای بدنسازی به صورت منظم پیگیری می‌شود و بعد از تمرینی که از آن‌ها دیدم، شرایط اردویی ملی‌پوشان بهتر و جدی‌تر شده است.

 

وی از جلسه با رییس و دبیرکل کمیته المپیک و موافقت آنها برای در اختیار گرفتن پزشک متخصص، متخصص تغذیه و روانشناس برای تیم ملی خبر داد و گفت: با هاشمی و شهنازی و کارشناسان کمیته جلسه‌ای داشتیم و در مورد مسائل مختلف تیم ملی صحبت کردیم و شرایطمان برای بازی‌های آسیایی 2014 را توضیح دادیم. مقامات کمیته المپیک نسبت به در اختیار گرفتن پزشک متخصص، متخصص تغذیه و روانشناس برای تیم ملی نظر مساعدی داشتند و امیدواریم که این موارد محقق شود.

 

رییس فدراسیون جودو گفت: این مسائل از جمله دغدغه‌های ما برای آماده‌سازی تیم ملی است که منتظر هستیم تا شرایط بهتر شده و دغدغه رفع شود. فدراسیون جودو با بضاعتی که در اختیار دارد هر کاری می‌تواند انجام می‌دهد اما شرایط مناسب نیست. هم‌اکنون اردوهای تیم ملی در سالن شهید کبکانیان برگزار می‌شود که برای حضور در بازی‌های آسیایی، مناسب نیست و انتظار داریم که اردوی تیم ملی در کمپ‌های مرکزی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش برگزار شود.

 

وی افزود: به منظور آماده‌سازی بهتر ورزشکاران برای بازی‌های آسیایی حتی پیشنهاد دادیم که حقوق ملی‌پوشان و مربیان آن‌ها از سوی کمیته ملی المپیک پرداخت شود تا آن‌ها دغدغه‌ مالی نداشته باشند. این باعث می‌شود آن‌ها با خیال راحت‌تری اردوها را پشت سر بگذارند.


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 4 + 3 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط ورزش