کسب دو سهمیه ایرانیان در تکواندوی انتخابی المپیک نوجوانان

کد خبر 15829 - 1393 01 | تاریخ: 1250 روز پیش-1393/01/01 | ساعت: 21:13

در نخستین روز این مسابقات که با حضور 364 تکواندوکار در چین تایپه در حال برگزاری است در وزن 48- کیلوگرم پسران که 45 نفر حضور دارند محمد اصلانی دور نخست "بولداسخان" از مغولستان را با نتیجه 14 بر یک شکست داد. وی در دور دوم "رودریگو"از پرو را با نتیجه 6 بر 4 از پیش رو برداشت و به دور بعد راه یافت.

 

اصلانی در دور سوم با نتیجه 14 بر 2 تکواندوکاری از ازبکستان را شکست داد و در دور چهارم نماینده آرژانتین را 8 بر 2 برد تا سهمیه حضور در بازیهای المپیک نوجوانان که تابستان 93 در نانجینگ چین برگزار می شود را کسب کند.

 

وی در مبارزه نیمه نهایی، نماینده قزاقستان را با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت و راهی فینال شد،در مبارزه فینال هم مقابل نماینده چین تایپه در راند طلایی شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

 

مهسا جدی تکواندوکار وزن 63- کیلوگرم دختران ایران در دور اول استراحت کرد، وی در دور دوم نماینده اسپانیا را با نتیجه 8 بر 7 شکست داد ،سپس در دور سوم مقابل نماینده ای از مالزی با نتیجه 35 بر 3 پیروز شد تا او نیز سهمیه تکواندوی ایران در المپیک نوجوانان را به نام خود ثبت کند.

 

مهسا جدی در دیدار نیمه نهایی نماینده کلمبیا را با نتیجه 9 بر 6 از پیش روبرداشت و راهی دیدار فینال شد و درمبارزه فینال مقابل نماینده کرواسی 16 بر 6 شکست خورد و او نیز مدال نقره را بر گردن آویخت.

 

در وزن 73- کیلوگرم دانیال صالحی مهر کاپیتان تیم ملی در اولین دیدار خود "امیراوصلاتی" از تونس را 7 بر 5 از پیش رو برداشت و در دومین دیدار خود نیز توانست "دیوید اسپینوسا" از ایتالیا را شکست داد، در سومین مبارزه خود نماینده لیتوانی را با نتیجه 12 بر صفر با شکست روبرو کرد و در دور چهارم برابر حریفی از مصر در راند طلایی مغلوب و حذف شد.

 

در بخش دختران آتوسا ظهرابی در وزن 49- کیلوگرم در نخستین دیدار "اسپاربک" از قزاقستان را با نتیجه 24 بر 16 از پیش رو برداشت و در مبارزه دوم نیز به دلیل حاظر نشدن "ماسانگو" حریف موزامبیکی خود پیروز میدان شد و به دور سوم رسید.ظهرابی در این دور در مصاف با تکواندوکاری از کشور میزبان شکست خورد و حذف شد.

 

امیرحسین امیدی در وزن 73+ کیلوگرم در دور نخست مقابل "امیل خادایف" از روسیه نتیجه را 15 بر8 واگذار کرد و از دور مسابقات کنار رفت.

 

کیمیا علیزاده (55- کیلو گرم)، مهسا جدی (63-کیلوگرم) و آتوسا زهرابی (49- کیلوگرم) به سرمربیگری ندا زارع نفرات اعزامی ایران به این رقابتها هستند که علیزاده فردا (جمعه) روی شیاپچانگ می رود.

 

محمد اصلانی در وزن 48- کیلو گرم، دانیال صالحی مهر در وزن 73- کیلوگرم و امیرحسن امیدی در وزن 73+ کیلوگرم به سرمربیگری محمدرضا زوار و مربیگری حسین نعیمی و وحید عبدالهی نفرات اعزامی تیم پسران ایران به این رقابتها را تشکیل می دهند.

 

نفرات برتر این رقابتها سهمیه حضور در بازیهای المپیک تابستانی نوجوانان نانجینگ را کسب خواهند کرد.


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 1 + 7 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط ورزش