پریدر: اسپانسر‌ها از شطرنج حمایت نمی‌کنند

کد خبر 15834 - 1393 01 | تاریخ: 948 روز پیش-1393/01/01 | ساعت: 21:27

00030935

 شادي پريدر، اظهار داشت: در سال 92 در قسمت نوجوانان و جوانان بسيار موفق بوده ام و کسب مدال طلاي جهاني توسط پوريا دريني و طلاي سارا خادم و مطهره سادي گواه ير اين امر است و اين نشان مي‌دهد که شطرنج ايران بسيارمطلوب است.

استاد بزرگ شطرنج ايران بيان کرد: تيم ملي بزرگسالان متاسفانه به دليل کمبود بودجه نتوانسته بازي انجام دهد و ليگ دختران هم امسال به دليل به حد نصاب نرسيدن منحل شد.

وي تصريح کرد: در اسيا کشورهايي مانندهند، چين، با همگاني کردن اين رشته موفق شده‌اند و ترکيه هم حتي شطرنج را به مدارس خود برد وتوانست ليگ قوي برگزار کند و بازيکنان قوي را بگيرند و الان حرف براي گفتن دارند.

پريدر با ديگر مشکلات اين رشته اشاره کرد و اظهار داشت: کمبود اسپانسر و کمتر درگير شدن هيئت ‌هاي شطرنج در استان‌ها از ديگر مشکلات اين ورزش است.

وي تصريح کرد: در کنار اين مشکلات نقاط قوتي هم وجوددارد که از جمله آن امکانات مناسب هيئت شطرنج استان‌ها، دانشگاه شطرنج و داشتن استعداد هاي خوب است .

استاد بزرگ شطرنج گفت: مجلس بايد بودجه بيشتري را به ورزش اختصاص دهد تا رشته‌هايي مانند شطرنج که هزينه هاش زياد است دچار مشکل نشوند .

پريدر در پايان خاطر نشان ساخت: اتفاقات در سال 92 درحوزه شطرنج کم شده است و کم لطفي رسانه‌ها باعث کم رنگ شدن اين رشته شده است.


منبع : خبرنگاران

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 17 + 8 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING