پریدر: اسپانسر‌ها از شطرنج حمایت نمی‌کنند

کد خبر 15834 - 1393 01 | تاریخ: 1338 روز پیش-1393/01/01 | ساعت: 21:27

00030935

 شادي پريدر، اظهار داشت: در سال 92 در قسمت نوجوانان و جوانان بسيار موفق بوده ام و کسب مدال طلاي جهاني توسط پوريا دريني و طلاي سارا خادم و مطهره سادي گواه ير اين امر است و اين نشان مي‌دهد که شطرنج ايران بسيارمطلوب است.

استاد بزرگ شطرنج ايران بيان کرد: تيم ملي بزرگسالان متاسفانه به دليل کمبود بودجه نتوانسته بازي انجام دهد و ليگ دختران هم امسال به دليل به حد نصاب نرسيدن منحل شد.

وي تصريح کرد: در اسيا کشورهايي مانندهند، چين، با همگاني کردن اين رشته موفق شده‌اند و ترکيه هم حتي شطرنج را به مدارس خود برد وتوانست ليگ قوي برگزار کند و بازيکنان قوي را بگيرند و الان حرف براي گفتن دارند.

پريدر با ديگر مشکلات اين رشته اشاره کرد و اظهار داشت: کمبود اسپانسر و کمتر درگير شدن هيئت ‌هاي شطرنج در استان‌ها از ديگر مشکلات اين ورزش است.

وي تصريح کرد: در کنار اين مشکلات نقاط قوتي هم وجوددارد که از جمله آن امکانات مناسب هيئت شطرنج استان‌ها، دانشگاه شطرنج و داشتن استعداد هاي خوب است .

استاد بزرگ شطرنج گفت: مجلس بايد بودجه بيشتري را به ورزش اختصاص دهد تا رشته‌هايي مانند شطرنج که هزينه هاش زياد است دچار مشکل نشوند .

پريدر در پايان خاطر نشان ساخت: اتفاقات در سال 92 درحوزه شطرنج کم شده است و کم لطفي رسانه‌ها باعث کم رنگ شدن اين رشته شده است.


منبع : خبرنگاران

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 19 + 8 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط ورزش